Bežci v hlavnom meste darovali na výskum rakoviny 4550 eur

Podporiť pozitívnu vec a urobiť niečo dobré pre svoje zdravie sa rozhodlo v sobotu poobede v centre Bratislavy vyše 1166 ľudí. Do celoslovenského charitatívneho Behu pre život sa v hlavnom meste zapojilo päťnásobne viac nadšencov než vlani. Vďaka štartovnému poplatku účastníci darovali na výskum rakoviny 4550,34 eura (137.083,54 Sk).

Beh pre život je jeden z najväčších charitatívnych projektov na Slovensku. Počas júna sa postupne uskutoční v štyroch mestách Slovenska. Po Nitre a Bratislave bude Beh pre život 20. júna v Žiline a 27. júna v Prešove. "Veľa účastníkov, skvelá nálada, výborná trasa až do petržalského parku a ideálne počasie. Po Nitre opäť fantastický výsledok. Som rád, že sme opäť podporili dobrú vec," opísal atmosféru podujatia prevádzkový riaditeľ obchodov Tesco Peter Varmuža. Spoločnosť, z ktorej pochádza, beh organizuje. "Podobne ako v Bratislave aj v Nitre sa do behu zapojilo rekordné množstvo ľudí – štartovné zaplatilo 1498 osôb. Celkovo ľudia v Nitre na výskum rakoviny darovali 4372,81 eura (131.735,27 Sk)," informovala TASR Katarína Šutarová, Senior Manager zo spoločnosti Seesame.

Celoslovenský Beh pre život pre veľký záujem Slovákov organizujú už druhý rok spolu s Nadáciou Výskum rakoviny. Nadácia za vyzbierané peniaze zakúpi špičkový diagnostický prístroj pre Ústav experimentálnej onkológie SAV, ktorý dokáže vopred upozorniť na možný výskyt nádorového ochorenia. Vyzbieranú sumu spoločnosť navýši o 10 percent. Výhodou behu podľa organizátorov je, že sa ho môžu zúčastniť úplne všetci, bez rozdielu veku či fyzickej kondície, vrátane rodičov s malými deťmi. Trasu, ktorá je dlhá približne štyri kilometre, môžu účastníci prebehnúť alebo prejsť aj s kočíkom či so štvornohým miláčikom. Všetky ďalšie informácie o behoch možno nájsť na internetovej stránke www.behprezivot.sk. Účastníci dostávajú štartové číslo a balíček s informačnými materiálmi, tričkom, nápojmi a ovocím. V cieli na nich čaká medaila a občerstvenie. Podujatie sa koná za asistencie mestskej polície a pracovníkov rýchlej zdravotnej pomoci. Záštitu nad dnešnou akciou prevzal primátor mesta Bratislavy Andrej Ďurkovský.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: