Na Tyršovom nábreží bojovali s detskou obezitou a nadváhou

Športová súťaž Ľahšie to ide ľahšie vyvrcholila v sobotu na bratislavskom Tyršovom nábreží finálovým podujatím. Jej hlavným cieľom bolo vrátiť šport do škôl, podporiť zdravý životný štýl detí a mládeže a bojovať s detskou obezitou a nadváhou.

"V tejto kampani sme pokračovali preto, lebo problém detskej obezity vnímame ako vážnu prekážku zdravého rozvoja našich detí a mládeže. Navyše sme cítili záväzok nadviazať na predchádzajúci úspešný ročník tejto iniciatívy, ktorý sa stretol s enormným záujmom," priblížil pre TASR Martin Podhradský, konateľ spoločnosti dm drogerie markt, ktorá súťaž pripravuje. Dodal, že vlani sa zapojilo 684 škôl, čo predstavuje takmer 30 percent zo všetkých základných škôl a osemročných gymnázií na Slovensku. Na pravom brehu Dunaja sa v rámci druhého ročníka stretlo 24 najlepších školských družstiev z celého Slovenska. Tí si zmerali sily nielen na prekážkových dráhach, ale aj v turnajoch vo futbale, streetbale a florbale. Osem víťazov (z každého kraja jeden) pre svoju školu vyhralo 7000 eur (210.882 Sk).

Počas turnajov sledovali mladých športovcov napríklad basketbalová legenda Stanislav Kropilák, reprezentačný tréner hokejistov Ján Filc. Na podujatí sa žiaci mohli stretnúť aj s futbalistami Róbertom Vittekom, Filipom Šebom či basketbalovými bratmi Rančíkovcami. "Podľa štatistík dnešná mládež trávi viac ako päť hodín denne sedavou činnosťou, a to hlavne pozeraním televízie a hraním sa počítačových hier. To, že projekt prišiel vhod, potvrdzujú aj hodnotenia Svetovej zdravotníckej organizácie i Úradu verejného zdravotníctva SR, ktoré konštatujú, že fenomén detskej nadváhy a obezity má vzostupný charakter," konštatovali organizátori podujatia.

Akcia sa konala už od skorých ranných hodín. Sprevádzali ju viaceré vystúpenia známych slovenských kapiel ako IMT Smile, predstavil sa aj Peter Cmorik či speváčka Tina. Podujatím sprevádzala známa moderátorská dvojica Adela a Sajfa. Garantmi podujatia boli Ministerstvo školstva a Ministerstvo zdravotníctva SR.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: