Čadca: ŽSK investuje do rekonštrukcie Kysuckej nemocnice 2,85 milióna eur

Výsledkom investície 2,85 milióna eur (86 miliónov Sk) do rekonštrukcie gynekologicko-pôrodníckeho a novorodeneckého oddelenia Kysuckej nemocnice s poliklinikou v Čadci bude starostlivosť o pacienta minimálne na európskej úrovni. Počas dnešného kontrolného dňa v Kysuckej nemocnici to skonštatoval predseda Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Juraj Blanár.

Podľa Blanára ide o priamu investíciu ŽSK z rozpočtu, pretože v ostatných troch nemocniciach samosprávneho kraja – Hornooravskej, Dolnooravskej a Liptovskej sa podarilo získať v skrátenom programovacom období finančné prostriedky na rekonštrukciu alebo na výstavbu v hodnote asi 5,64 eur (170 miliónov Sk). „Kysucká nemocnica má spád vyše 120.000 ľudí. Nemala žiadne finančné prostriedky, preto sme pristúpili k rekonštrukcii a financovaniu z vlastného rozpočtu. Celkovo by malo byť stavebných prác za 2,15 milióna eur (65 miliónov Sk), plus na zariadenia 697.072 eur (21 miliónov Sk),“ skonštatoval Blanár.

Ohlas na prestavbu oddelení Kysuckej nemocnice je podľa primára gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Petra Durmisa veľký. „Svedčia o tom aj niektoré čísla. Napriek prestavbe došlo k navýšeniu pôrodov o 20 percent a dnes predpokladáme, že v roku 2009 budeme mať 1300 pôrodov. Čo sa týka operačných zákrokov, došlo k navýšeniu o 100 percent,“ uviedol Durmis. Riaditeľ Kysuckej nemocnice s poliklinikou v Čadci Jozef Kanaba dodal, že ak v auguste skončia rekonštrukčné práce, plná prevádzka na gynekologicko-pôrodníckom a novorodeneckom oddelení, ako aj v operačných sálach, začne v septembri tohto roka.

 

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: