Psychosociálna podpora onkologických pacientov aj cez relaxačnú týždňovku

Liga proti rakovine organizuje pre dospelých onkologických pacientov týždňový rekondično-relaxačný pobyt na Kysuciach. Pobyt bude financovaný z výťažku tohtoročného, 13. ročníka Dňa narcisov. Hlavným mediálnym partnerom projektu je rádio Jemné Melódie.

Psychosociálna podpora je jednou z hlavných oblastí pôsobenia Ligy proti rakovine. Z výťažku Dňa narcisov Liga proti rakovine každoročne financuje množstvo prospešných projektov, ku ktorým patria aj tábory pre detských onkologických pacientov. Po dobu 10 rokov Liga proti rakovine organizovala tábory v spolupráci s Klubom Detskej Nádeje pre malých i veľkých onkologických pacientov vo veku 6-13 a 13-18 rokov. Každý rok sa suma na pokrytie táborov zvyšuje. V roku 2009 bolo na tábory pre detských pacientov vyčlenených 51 500,- EUR. Psychosociálna podpora je dôležitá aj pre dospelých onkologických pacientov a ich rodiny. V rámci tejto podpory Liga už 11-ty rok organizuje a plne financuje rekondično-rehabilitačné pobyty pre onkologické pacientky po operácii prsníka, pričom tento rok budú rozšírené i o možnosť pobytu pre pacientov s inou diagnózou.
Úplnou novinkou pre tento rok je „tábor“ pre dospelých onkologických pacientov s rodinami.

Tridsať pacientov a ich 15 rodinných príslušníkov vo veku od 18 do 59 rokov strávi týždenný rekondično-relaxačný pobyt od 5. do 11. júla v Penzióne Gájuz v Oščadnici. Krásna kysucká príroda je ideálnym miestom pre oddych, zábavu, zotavenie sa a načerpanie nových síl. Pacientom bude počas celého pobytu k dispozícii 5 animátorov, lekár – onkológ, liečebný pedagóg zameraný na psychosociálnu terapiu. Oddych, relax a zábavu zabezpečí každodenný bohatý program zameraný nielen na spoločenské hry, ale aj wellness a terapiu. Súčasťou pobytu budú krátke aj celodenné výlety do okolia – prechádzky po Kysuciach, turistika po obci Kaštieľ i na Vychylovku, prevezenie sa parnou lokomotívou, či splav po Váhu. Naplánované sú ranné cvičenia pilatesu, wellness v podobe vírivky a masáže. Zábavu zabezpečia spoločenské hry, biliard aj ping-pong. Večerný pobyt spríjemní grilovanie i diskotéka. Všetky aktivity budú mať rôzne stupne náročnosti a budú prispôsobené schopnostiam a danostiam pacientov. Súčasťou terapie bude arteterapia - maľovanie na sklo, servítková metóda, tvorba šperkov, ale aj psychoterapia vo forme individuálnych i skupinových sedení.

Hlavným mediálnym partnerom projektu sú Jemné Melódie, ktoré na relaxačný pobyt upozorňovali počas mesiaca jún na vlnách svojho rádia.

Viac informácii o rekondično-relaxačnom pobyte sa dozviete aj na www.lpr.sk.

Autor článku: /-/

Dátum zverejnenia: