Najšportovejší hudobný festival sa blíži !

Je tu opäť obdobie roka, keď radi utekáme von a venujeme sa rozmanitým športovým činnostiam. Veď prečo nevyužiť pekné letné počasie na outdoorové aktivity? Pre mnohých z nás sa stal šport bežnou súčasťou zdravého životného štýlu. Tento trend sa rozširuje dokonca aj do sféry hudobných podujatí! Reč je o hudobno-športovom festivale Summerbeach Rudava 2009.

Toto podujatie začalo písať svoju históriu pred trinástimi rokmi, keď vzniklo z iniciatívy mladých nadšencov plážového volejbalu.  14 družstiev si zahralo beachvolejbalový turnaj na jednom pieskovom ihrisku a na akciu sa prišlo pozrieť ďalších 200 návštevníkov. Písal sa rok 1997. Kde však nechýba originálna myšlienka - spojenie hudby a športu, vytrvalosť a nadšenie – organizácia podujatia nasledujúcich 12 rokov, dostavia sa aj výsledky. Ostatný ročník festivalu Summerbeach Rudava privítalo 1008 športovcov, 349 tímov v 10 rôznych športových kategóriach ! V oblasti Sport&Fun patrí toto podujatie medzi najväčšie v Strednej Európe.

Organizátori sa snažia prísť každý rok s niečim novým a zlepšovať kvalitu. Festival ponúka široké spektrum turnajov pre nadšencov športu a rekreačných športovcov. Momentálne je možné sa prihlásiť do turnajov v nasledujúcich športoch:

•  Plážový volejbal – v 3 kategóriach - muži, ženy a mix – najstarší a nosný turnaj festivalu naplnil minulý rok kapacitu 224 družstiev, avšak pre eminentný záujem sa rozšíril na tohtoročných 288 družstiev.

•  Plážový futbal – ostatný rok bol o turnaj v plážovom futbale mimoriadny záujem, a preto sa organizátori rozhodli rozšíriť kapacitu z 32 na 64 družstiev.

•  Vodné pólo– 5.ročník turnaja vo vodnom póle v 3 kategóriach muži-pólisti, muži-verejnosť/veteráni, ženy pod vedením spoluorganizátora Slavia UK. Hrá sa na štrkovom jazere, ktoré sa nachádza v areáli podujatia.

•  Plávanie – 5.ročník plaveckých pretekov v štafete družstiev.

•  Paintball – už 3.ročník turnaja v populárnom paintballe.

•  Stolný futbal – minuloročná novinka turnaja v obľúbenom športe- stolnom futbale sa bude konať aj tento rok!

•  Novinka: 1.ročník turnaja v bleskovom/rapid šachu – festival prvýkrát prichádza s myšlienkou turnaja v šachu!

Po skvelom dni plnom športu sa naskytá možnosť hudobného vyžitia, keď si budete môcť pozrieť koncerty najlepších slovenských i českých interpretov ako sú I.M.T. Smile, Katka Knechtová, David Koller a Lenka Dusilová v sprievode mini-orchestra, Polemic, Hex a iní a dávku temperamentu z Talianska prinesú Persiana Jones. Festival má ešte 2 pódia - electronic stage a ska&reggae stage.

Ak chcete stráviť príjemný víkend - 24.-26.júl 2009 – v rekreačnom stredisku Rudava na Záhorí v znamení športu a hudby, tak je toto podujatie pre vás tou správnou voľbou. Viac info a registrácia do turnajov na www.rudava.sk.

Autor článku: Zdroj : Maverick Rock Production

Dátum zverejnenia: