DFN Košice víta podporu MZ SR rekonštruovať súčasné priestory nemocnice

Detská fakultná nemocnica (DFN) Košice privítala stanovisko Ministerstva zdravotníctva SR, ktoré dnes vyjadrilo podporu predloženému návrhu čo najrýchlejším a najekonomickejším spôsobom vyriešiť akútnu situáciu v starostlivosti o detských pacientov z Košického aj Prešovského kraja. Pre DFN Košice to znamená, že v súlade s deklarovaným zámerom môže začať verejné obstarávanie na dodávateľa stavebného zámeru, projektovej dokumentácie a europrojektu. "Našim cieľom je čo najrýchlejšie zlepšiť podmienky poskytovania zdravotnej starostlivosti detským pacientom," uviedla riaditeľka DFN Košice Ingrid Urbančíková.

 DFN doposiaľ nemá vlastné priestory. Na tlačovej konferencii 1. júla prezentovala riaditeľka nemocnice návrh, podľa ktorého by pred pôvodnou myšlienkou presťahovania sa do priestorov bývalej Leteckej vojenskej nemocnice uprednostnili variant rekonštrukcie a dostavby priestorov, v ktorých je DFN umiestnená teraz. MZ SR po zvážení všetkých argumentov, najmä po tom, čo sa vypracovanie kompletného stavebného zámeru prestavby LVN na DFN ukázalo finančne a časovo nákladné riešenie, privítalo Urbančíkovej aktivitu. "Aj preto v čase hospodárskej krízy vítame snahu vedenia DFN riešiť situáciu výrazne úspornejším a rýchlejším spôsobom, ktorým by sa ušetrilo okolo 22 mil. eur (662,77 milióna Sk)," uvádza sa v dnes zverejnenom stanovisku rezortu.

V stanovisku sa tiež uvádza, že MZ SR zároveň ostro vystupuje proti tendenčným vyjadreniam poslanca za SDKÚ-DS Viliama Novotného, že snahou rezortu zdravotníctva je dostať sa k lukratívnym pozemkom nemocníc a predať ich developerom. MZ SR preto v súčasnosti zvažuje podanie trestného oznámenia na Novotného za šírenie nepravdivej informácie a osočovanie dobrého mena. "K vyhrážkam sa nebudem vyjadrovať. V mojej poslaneckej práci sa nenechám zastrašiť," uviedol pre TASR v reakcii Novotný.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: