Briti upadli do bludného kruhu lenivosti

Obyvatelia Británie upadli do bludného kruhu lenivosti, varujú experti, ktorých šokovali výsledky najnovšieho prieskumu dospelej populácie. Približne jeden zo šiestich Britov by nevstal z pohovky a pokračoval v pozeraní aktuálneho televízneho programu v prípade, že by sa mu pokazil diaľkový ovládač, informovala stránka news.sky.com.

Vyše polovica (59 percent) z 2000 respondentov by radšej použila výťah, než aby vyšla schodmi dve poschodia na pracovisko. Viac ako tretina (36 percent) by sa nenamáhala bežať, aby dostihla autobus. "Ak nezačneme s reguláciou tohto problému, vyrastie nám generácia neschopná vykonávať dokonca aj tie najzákladnejšie úlohy," varovala doktora Sarah Daunceyová, riaditeľka neziskovej organizácie Nuffield Health. "Národ upadol do začarovaného kruhu lenivosti, ktorý musíme prerušiť."

Nebezpečnú pohodlnosť rozvíjajú u Britov hotové jedlá, diaľkové ovládače a v ostatnom čase aj nakupovanie cez internet. Organizátori prieskumu zostavili aj rebríček miest podľa počtu obyvateľov, ktorí priznali, že necvičia aspoň trikrát týždenne. V zozname najlenivejších miest Spojeného kráľovstva dominuje škótsky Glasgow (75 percent) nasledovaný anglickým Birminghamom, Southamptonom (obe 67 percent) a metropolou Londýn (66 percent). Prieskum zaznamenal aspoň jeden pozitívny výsledok, ktorý má potenciál zlepšiť nepriaznivú situáciu. Takmer jeden z desiatich respondentov odpovedal, že by bol ochotný zvýšiť svoju fyzickú aktivitu, ak by tým dosiahol väčšiu atraktivitu v očiach partnera.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: