Inline jazda Bratislavou bude venovaná boju s tabakom a fajčením

Kampaň Help – Za život bez tabaku aj tento rok podporila obľúbené podujatie Bratislavčanov – piatkové korčuliarske jazdy ulicami Bratislavy. Najbližšia akcia v piatok 14. augusta bude venovaná boju s tabakom a fajčením.

Každý, kto príde inline jazdou podporiť tému boja s tabakom a jeho škodlivými účinkami, dostane darček. Môže si tiež v stane Help zmerať svoju hladinu CO alebo natočiť vlastný "Tip ako skončiť" a poslať tak svoj odkaz ostatným Európanom. Stretnutie je už tradične – v prípade priaznivého počasia – o 20.00 h za Auparkom. 

Kampaň Help je po celý rok prítomná priamo v teréne na stretnutiach so širokou verejnosťou. V nafukovacom stane vo farbách kampane je poruke videokamera a návštevníci môžu nakrútiť vlastné spoty s radami, ako skončiť s fajčením, aby pomohli ostatným.

Jedným z cieľov kampane je naviesť fajčiarov a ľudí, ktorým nie sú otázky tabaku ľahostajné, na jej webovú stránku. Od spustenia kampane 31. mája ju navštívilo za prvé dva mesiace už viac ako 2,2 milióna návštevníkov.

Takmer všetky videozáznamy nakrútené v teréne prezentovali mladí ľudia. Tri najčastejšie odkazy sa týkali tém: Peniaze - prestaň fajčiť, ušetríš veľa peňazí, Zdravie - zlepší sa ti zdravie aj celkový pocit pohody a fajčenie nie je moderné.

"Help – Za život bez tabaku" je iniciatíva Európskej komisie, ktorá sa usiluje presvedčiť ľudí, aby nezačali alebo aby prestali fajčiť. Využíva na to televízne spoty a webovú kampaň a rôzne podujatia priamo v teréne v 27 členských štátoch EU.

TASR o tom informovala Katarína Belková z FORTE Communications.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: