Spojenie poisťovní Dôvera a Apollo má klientom priniesť výhody

Plánované spojenie súkromných zdravotných poisťovní Dôvera a Apollo prinesie klientom viac výhod a umožní efektívnejšiu prevádzku a úspory na nové kvalitnejšie služby. Na dnešnej tlačovej konferencii sa na tom zhodli generálny riaditeľ Dôvery Martin Šimun a prezident poisťovne Apollo Albert Šmajda, ktorí nevidia význam v existencii dvoch podobných poisťovní.

"Spojenie bude čo najplynulejšie, naším cieľom je, aby poistenci nijako nepostrehli, že sa niečo v poisťovniach deje," ubezpečil Šimun. Dodal, že v spájaní vidí pozitívny impulz a príležitosť vytvoriť na trhu najlepšiu a stabilnú poisťovňu. Nový subjekt bude môcť podľa Šmajdu omnoho lepšie odolávať tlakom a tendenciám, ktoré existujú. "Je predpoklad, že bude zase opätovne väčší tlak na efektívnosť výkonu aj poistnej činnosti v rámci verejného zdravotného poistenia," vysvetlil. Veľká poisťovňa, ktorá by mohla fungovať už od 1. januára 2010, zatiaľ nemá predbežný názov. Detaily ani akčný plán zatiaľ nechcú poisťovne zverejňovať. Platiteľom však sľubujú zjednodušenie komunikácie, menej papierovania a širšiu pobočkovú sieť. Zlúčenie, ktoré ohlásila investičná skupina Penta 14. augusta, je zatiaľ v rukách Protimonopolného úradu SR a Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Ambíciou poisťovní je podať na úrady žiadosť do konca augusta. Podľa Šmajdu je toto rozhodnutie "absolútne logickým krokom". Pre samotných poistencov to znamená zvýšenie komfortu, zvýšenie škály starostlivosti či zlúčenie výhod, ktoré poskytujú obe poisťovne, tvrdí Šmajda. "Spojenie umožní efektívnejšiu prevádzku a úspory z rozsahu, čo znamená viac peňazí na nové, resp. kvalitnejšie služby a zdravotnú starostlivosť. Nový subjekt si trúfne ísť aj do nových oblastí," dodal.

Podľa generálneho riaditeľa zdravotnej poisťovne Dôvera Martina Šimuna bude dôležité prevziať produkty a najlepšie postupy z oboch poisťovní, záväzky a povinnosti z platných zmlúv a garantovať ich splnenie. Šimun zároveň predpokladá bezproblémový súhlas oboch úradov.
"Tým, že sa spájajú aj poisťovne štátne, tak predpokladáme, že vzniká koncentrácia na oveľa väčšej báze a tieto súhlasy získame bez problémov a včas," konštatoval Šimun. Dôvera by sa podľa neho spojením s Apollom starala zhruba o tretinu trhu, teda zhruba o 1,4 milióna obyvateľov Slovenska a bola by podľa neho takto neprehliadnuteľným hráčom na trhu.

Poisťovne si v najbližších štyroch mesiacoch dali za cieľ vyextrahovať zo zmlúv Dôvery a Apolla to najlepšie. "Veľmi neradi by sme existovali dvojkoľajne," zdôraznil Šimun s tým, že podobná skúsenosť už existuje z čias spájania Dôvery a Sidérie.
Dôvera vykazovala ku koncu júna spolu 860.000 poistencov, pričom mala vyše 11.000 podpísaných zmlúv s poskytovateľmi, Apollo evidovala v júli 498.216 poistencov a zhruba 10.000 zmlúv s poskytovateľmi.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: