• Domov
  • Zoznam
  • Ordinácie
    • Zameranie:

    • Zubné ambulancie - stomatologické (2062)
    • Všeobecný lekár - dospelí (1826)
    • Všeobecný lekár - deti a dorast (973)
    • Gynekologické ambulancie (713)
    • Interné ambulancie (418)
    • Neurologické ambulancie (385)
    • Chirurgické ambulancie (372)
    • Očné ambulancie (344)
    • Fyziatria, balneológia a liečebná rehabilitácia (351)
    • Psychologické ambulancie (329)
    • Ostatné (5000+)
  • Mapa
  • Články
  • Poradňa
  • Diskusie
  • Prihlásenie
Filter
Zobraziť výsledky () >
  • Domov
  • Články
  • Liečba ochorení
  • Lieky bez predpisu by sa mohli predávať aj cez internet

Lieky bez predpisu by sa mohli predávať aj cez internet

Lieky, ktoré sa neviažu na lekársky predpis, ako aj niektoré zdravotnícke pomôcky by sa mohli predávať cez internet. Ako navrhuje poslanec Národnej rady SR Jozef Valocký (Smer-SD) v novele zákona o liekoch, povolenia na zásielkový výdaj budú môcť získať iba držitelia povolenia na poskytovanie lekárenskej starostlivosti vo verejnej lekárni. S jeho návrhom by sa mala v stredu 19. augusta zaoberať vláda SR, rezort zdravotníctva odporúča právnu normu schváliť.

"Vzhľadom na to, že sa v poslednom čase častejšie vyskytujú prípady zásielkového predaja liekov, je potrebné prijať takú právnu úpravu, ktorou sa zabezpečí kontrola tejto činnosti," odôvodňuje Valocký. Najčastejšou formou zásielkového predaja je práve predaj prostredníctvom internetu. Ako upozornil poslanec, v súčasnosti takýto spôsob predaja realizujú subjekty bez povolenia na zaobchádzanie s liekmi. "Preto pôvod liekov a ich kvalita nie je jasná a vo väčšine prípadov nie je vylúčené, že ide o falzifikáty liekov, prípadne nekvalitné lieky," uviedol Valocký. Prijatie novely zákona by podľa neho malo takéto prípady eliminovať. Subjekty, ktoré budú ponúkať zásielkový predaj liekov a pomôcok, má kontrolovať Štátny ústav pre kontrolu liečiv.

V prípade, že poslanecký návrh nájde podporu vo vládnom kabinete a v parlamente, mal by po podpise prezidentom platiť od novembra tohto roku. Lieky by sa tak cez internet zo Slovenska mohli predávať aj do členských štátov Európskej únie a naopak.

Autor článku: TASR


Dátum zverejnenia: 17.08.2009

Kategórie

  • Liečba ochorení
  • Zdravie a krása
  • Chudnutie a Pohyb
  • Životný štýl
  • Ostatné
  • Zvieratá
  • Relax

Recepty

  • Vegetariánske
  • Bezlepkové
  • Sladké
  • Zdravá desiata
  • Raw food
  • Ryby
  • Exotické
  • Mäsité
  • Bezlaktózové
  • Ostatné

Máme pre Vás informácie o viac ako 15.000 zdravotníckych zariadeniach.
Vyhľadajte si ordinačné hodiny ambulancií, otváracie hodiny lekární, pohotovosti, články a ďalšie dôležité informácie pre pacientov na najnavštevovanejšom zdravotníckom portáli na Slovensku (1.000.000 návštev mesačne.)

Ostatné

  • O nás
  • Reklama na zzz.sk
  • Mapa zariadení
  • Podmienky používania
  • Kontakt
  • Ochrana osobných údajov
  • + Pridať zariadenie
  • Prihlásenie

Prevádzkovateľ portálu

  • Amazing Deals, s. r. o.
  • IČO: 53817613,
    DIČ: 2121527100
  • info@zzz.sk

Amazing Deals, s. r. o. © 2005 - 2025 Všetky práva vyhradené.

  • Podmienky používania