Začala sa kampaň za zdravší spôsob života Vyzvi srdce k pohybu

Motivovať čo najviac ľudí k zdravšiemu životu formou súťaže je hlavným cieľom kampane Vyzvi srdce k pohybu, ktorú dnes už po tretí raz odštartoval Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trenčíne (RÚVZ).

Ako TASR informovala zástupkyňa regionálnej hygieničky RÚVZ v Trenčíne Věra Dobiášová, súťaže sa môže zúčastniť každý dospelý občan Slovenskej republiky od 18 rokov. Účastník môže mať jedného detského podporovateľa vo veku sedem až 18 rokov, ktorý zorganizuje pre dospelého aspoň štyri podujatia spojené s pohybom, na ktorých sa spolu zúčastnia, a napíše o tom pár riadkov do účastníckeho listu súťažiaceho.

"Nedostatok pohybu sa významnou mierou podieľa na zvyšovaní chorobnosti a úmrtnosti na chronické ochorenia. Pravidelná pohybová aktivita má významnú úlohu v prevencii srdcovo–cievnych chorôb, a preto sa odporúča 30–60 minútové cvičenie aspoň štyrikrát do týždňa. Môže to byť behanie, plávanie, aerobik, tenis, rôzne loptové hry," uviedla Dobiášová s tým, že vhodná je aj malá fyzická aktivita bez preťažovania, ale musí byť pravidelná a dlhodobá.

Povinnosťou účastníka súťaže je podľa nej venovať sa vo voľnom čase pohybovej aktivite aspoň štyrikrát týždenne, spolu 210 minút v týždni, minimálne v štyroch po sebe nasledujúcich týždňoch v časovom rozpätí od 7. septembra do 29. novembra tohto roka. "Podrobnejšie informácie o súťaži môžu záujemcovia získať na webovej stránke RÚVZ, kde získajú aj účastnícky list, ktorý poslúži na dokladovanie pohybových aktivít," doplnila Dobiášová s tým, že okrem zlepšenia zdravia sa každý, kto sa do kampane zapojí, môže stať výhercom jednej z hodnotných cien. Žrebovanie sa uskutoční koncom januára budúceho roka na celoslovenskej i regionálnej úrovni.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: