Zdravotná starostlivosť v ÚPS vo FNsP Bratislava je zabezpečená

Zdravotná starostlivosť v ÚPS vo FNsP Bratislava je zabezpečená
Zdroj: bigstockphoto.com

Poskytovanie zdravotnej starostlivosti (ZS) počas ústavných pohotovostných služieb vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou (FNsP) Bratislava je podľa jej riaditeľa Valeriána Potičného zabezpečené. Manažment nemocnice naďalej rokuje s vedením jednotlivých oddelení a kliník, keďže štrajkujúci lekári odmietajú nastúpiť do služieb, lebo už prečerpali ročný limit ÚPS a nadčasových hodín.

Potičný povedal, že počet problémových oddelení a kliník, v ktorých lekári odmietali nastúpiť do ÚPS, sa z pôvodných desiatich znížil na osem. Vedenie FNsP podľa Potičného dospelo k ďalším dohodám. Riaditeľ dúfa, že sa celý problém podarí uzavrieť ešte pred víkendom alebo na budúci týždeň.

"Budeme organizovať prácu lekárov tak, aby nebol znížený objem zdravotných výkonov. Uvidíme, ako dokážeme pokryť zdravotnú starostlivosť. Možno sa na prechodný čas zníži objem výkonov. Ale nikto nechce porušovať zákon," konštatoval riaditeľ.

Potičný odmietol, že by sa FNsP mala od 1. júna transformovať na akciovú spoločnosť. O tejto indícii dnes pred novinármi hovoril odborný garant pre zdravotníctvo v Slobodnom fóre Ondrej Škodler. Okrem iného povedal: "Máme informácie a veľmi vážne indície, ktoré ukazujú, že transformácia aj FNsP Bratislava sa pripravuje k 1. júnu."

Potičný v reakcii pre TASR uviedol, že "odkedy vláda SR prijala uznesenie o zastavení transformácie zdravotníckych zariadení, nepokračujeme v pripravených ďalších krokoch". Zároveň Škodlera vyzval, aby priniesol dôkaz, "ak ho nemá, nech to nehovorí".

Lekári FNsP v rámci druhej etapy štrajku sa od 2. mája rozhodli nenastupovať do ÚPS.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: