Úrazová a chirurgická pohotovosť v Lučenci je už v obnovených priestoroch

Úrazová a chirurgická pohotovosť, ktorá funguje vo Všeobecnej nemocnici s poliklinikou (NsP) v Lučenci, sa presťahovala do zrekonštruovaných priestorov na prízemie nového chirurgického pavilónu. "Takýmto spôsobom chceme zvýšiť komfort pacientom. Pohotovosť bude slúžiť od popoludnia do siedmej ráno a počas víkendov či sviatkov nepretržite," povedal TASR riaditeľ nemocnice Július Höffer. Cez deň môžu pacienti navštíviť ambulancie, ktoré sa v poliklinike nachádzajú na pôvodnom mieste.

Úrazová a chirurgická pohotovosť je blízko príjmovej a anestéziologickej ambulancie. Výhodou nových priestorov je aj bezbariérový prístup. "Postupne plánujeme komplexný urgent, ktorý bude na jednom mieste. Snažíme sa ušetriť pacientom čas a zdravie a zároveň aj uľahčiť lekárom prácu," konštatuje riaditeľ.

Rekonštrukciu priestorov financovala NsP sama. Celkovo sa náklady na úpravu a vybavenie ambulancií vyšplhali na 33.000 eur (994.158 Sk). Okrem ambulancií sa nachádza v novom chirurgickom pavilóne aj operačná miestnosť, sadrovňa či oddychová miestnosť pre pacientov. Už o mesiac by sa do nových priestorov nemocnice malo presťahovať aj hematologicko-transfúzne oddelenie. "Robíme na ňom posledné úpravy, dokupujeme zariadenie. Doteraz bolo oddelenie v budove detskej kliniky. Presťahuje sa do podzemnej časti nemocnice, kde sa v minulosti vykonávali rehabilitácie," spresnil Höffer. NsP pracuje na rekonštrukcii už viac ako rok. V prázdnych priestoroch detskej kliniky plánuje potom zriadiť ďalšiu miestnosť pre matky s chorými deťmi.

NsP v Lučenci spravuje nezisková organizácia od roku 2005. Počas štyroch rokov sa jej podarilo vybudovať v nemocnici oddelenie cievnej chirurgie, pracovisko magnetickej rezonancie či detskú kliniku.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: