Zdravotní klauni zabávali za vyzbierané peniaze malých pacientov

Občianskemu združeniu Červený Nos Clowndoctors sa vlani v decembri podarilo v siedmich mestách Slovenska vyzbierať sumu 6959,90 eura (209.673,95 Sk).

Z vyzbieraných peňazí použili 6834,26 eura (205.888,92 Sk) na organizovanie pravidelných návštev zdravotných klaunov v desiatich nemocniciach na Slovensku. Klauni mali za úlohu obveseľovať hospitalizované deti. Klauni sú odborne a umelecky trénovaní umelci, ktorí spríjemňujú chvíle malým vystresovaným pacientom počas ich hospitalizácie či pred zákrokom. Suma zo zisku bola rovnako použitá na ich odborné workshopy. "Konečný zostatok na účte verejnej zbierky k 30. júnu v sume 38,15 eura (1149,31 Sk) bude použitý a vyúčtovaný spolu s výnosom získaným v budúcej pokračujúcej verejnej zbierke," informovala TASR predsedníčka občianskeho združenia Červený Nos Clowndoctors Katarína Šimovičová. Peniaze do pokladničiek zbierali v Bratislave, Prešove, Nitre, Banskej Bystrici, Žiline, Martine a Košiciach.

Občianske združenie Červený Nos Clowndoctors s pôsobnosťou na Slovensku vzniklo v roku 2004. Cieľom tejto neziskovej organizácie je prinášať deťom v nemocniciach prostredníctvom profesionálnych zdravotných klaunov radosť, smiech a dobrú náladu.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: