Vachula tvrdí, že nemocnicu chcel predajom zachrániť pred vytunelovaním

Za záchranný krok, ktorý mal uchrániť majetok nemocnice pred vytunelovaním, označil na dnešnej tlačovej konferencii v Banskej Bystrici dnes už bývalý riaditeľ veľkokrtíšskej nemocnice Martin Vachula vlastný predaj zariadenia spoločnosti Business Commercial Finance. Túto transakciu napadla v utorok 22. septembra na tlačovej konferencii vo Veľkom Krtíši stará Správna rada, ktorá ju označila ako podvod a krádež.

Podľa Vachulu v celej kauze ide o majetok nemocnice, na ktorý si robia nárok určité záujmové skupiny. Tým, že chcel nemocnicu predať, chcel zabrániť jej vytunelovaniu. Ako riaditeľovi nemocnice sa mu totiž nepáčilo, že bol často nútený podpisovať nevýhodné zmluvy. "Bol som uvádzaný do omylu," podotkol v tejto súvislosti. O podrobnostiach však nechcel hovoriť, všetko uvedie len orgánom činným v trestnom konaní. V súvislosti s udalosťami, ktoré sa v uplynulých dňoch okolo nemocnice odohrali, podal aj viacero trestných oznámení a pri vyšetrovaní chce spolupracovať s políciou.

Starú Správnu radu nahradil Vachula novou ešte koncom augusta, pretože ako uviedol, bola nečinná. "Nová Správna rada bola konštituovaná v súlade s platnými zákonmi," pripomenul. Ako ďalej na uviedol, okrem predaja nehnuteľného majetku za 100 eur (3000 Sk) bola koncom augusta podpísaná aj zmluva o prevode hnuteľného majetku. Tieto boli ale 16. septembra zrušené. Pôvodná Správna rada odvolala Vachulu z funkcie 17. septembra a podala trestné oznámenie pre zločin podvodu a tiež žalobu o neplatnosti predaja nemocnice.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: