NROZP SR chce priblížiť verejnosti nadanie občanov so zdravotným postihnutím

Národná rada so zdravotným postihnutím (NROZP) v SR chce priblížiť širokej verejnosti výnimočné schopnosti a nedocenené nadanie občanov so zdravotným postihnutím z celého Slovenska. Organizuje preto festival s názvom Ľudia potrebujú ľudí, na ktorom sa predstavia aj interpreti z radov občanov so zdravotným postihnutím. Festival sa uskutoční v dňoch 2. až 3. októbra v Hudobnom pavilóne piešťanského parku.

"Týmto spôsobom chceme napomôcť k odstráneniu stereotypov a predsudkom voči ľudom so zdravotným postihnutím," informovala TASR Anna Reháková, riaditeľka NROZP v SR. Festival otvorí rocková skupina Rockage. Ďalej vystúpi Peter Bažík spoločne s Andreou Súľovskou. Mimoriadne herecké schopnosti predvedie divadelný súbor nepočujúcich DIKO, nevidiaca speváčka Eva Baraníková, súbor zdravotne postihnutých žiakov Základnej umeleckej školy Jesenského z Bratislavy. "Zaujímavé predstavenie pripravili divadelné súbory mentálne postihnutej mládeže Artest – Košice a Divadelný krúžok telesne postihnutých Barlička z Prešova. Tanečnej skupine profesionálov WAC bude zaiste konkurovať skupina mladých vozíčkarov s názvom Len tak," dodáva Reháková.
Festival sa realizuje vďaka finančnej podpore Ministerstva kultúry SR, v rámci programu kultúra znevýhodnených skupín obyvateľstva a vďaka podpore sponzorov.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: