Festival ohňostrojov prvýkrát v Bratislave! Benefícia pre Nadáciu Výskum rakoviny

Nemecká firma Lux.concerts.events z Magdeburgu začala 2. mája v Berlíne svoje veľmi úspešné európske turné s programom Pyro Games 2009 (Ohňové hry 2009), pričom predposledné predstavenie tohto jedinečného zábavného programu bude po prvýkrát na Slovensku, konkrétne v Bratislave, na Závodisku v Petržalke v piatok 2. októbra 2009 v čase od 18.00 do 22.00 hodiny.

Magické ohňostroje, zlatý dážď a množstvo ďalších pestrofarebných prvkov rozžiaria večernú oblohu po 20. hodine. Dovtedy je pre obecenstvo pripravený bohatý sprievodný program. Čakanie na tmu skráti a o zábavu sa postará unikátna skupina Bratov Zajačkovcov (Pavel, Jozef, Peter, Marián) s gitaristom a spevákom Karolom Malým, pre mladú generáciu vystúpi populárny Robo Šimko s kapelou MassRiot. Špeciálny program pripravujú organizátori pre deti: jazda na koňoch, skákací hrad, kúzelník,… Program bude moderovať obľúbený Matúš z Funrádia. V stánkoch Závodiska bude pripravené bohaté občerstvenie za dobré ceny.

Vo vlastnom programe Festival ohňostrojov uvidia diváci veľkolepé prizemné aj výškové ohňostroje s gigantickými obrazmi, ktoré budú súťažiť o titul Pyro šampión. O titule rozhodnú prítomní diváci a niektorí z nich sa po vyžrebovaní môžu tešiť na pekné ceny. Mimo súťaže vystúpi Jürgen Matkowitz so svojou svetelnou a laserovou šou v hudobnej synchronizácii.

Organizátori podujatia nezabúdajú ani na trpiacich na zákerné onkologické ochorenia. Podielom zo vstupného podporia Nadáciu Výskum rakoviny a jej cieľ: zakúpenie dôležitého prístroja Real Time PCR (cena 50000 eur), ktorý dokáže dať rýchlu, presnú a správnu informáciu lekárovi pre výber správnej liečby a možnú záchranu ľudského života. V súvislosti s podujatím Festival ohňostrojov pripravuje Slovenský paralympijský výbor priamo na Závodisku v Petržalke aj akciu Na kolesách proti rakovine – mobilné fitnes. Táto akcia zahŕňa 6 stacionárnych bicyklov, na ktorých si bude môcť zajazdiť ktokoľvek z účastníkov akcie. Bicykle budú zaznamenávať vzdialenosť a dobrovoľníci budú rátať zapojených ľudí. Celé podujatie bude trvať od 17.00 do 20.00 h, až kým sa nerozžiaria nádherné ohňostroje. Tým sa táto akcia zaradí do medzimestskej súťaže o najväčší počet najazdených kilometrov.

Vstupenky na podujatie sa predávajú v sieti Ticketportal (www.ticketportal.sk) a v sieti Interticket (www.interticket.sk) v týchto cenách:

9,80 € na státie počas celého programu
17,20 € na sedenie na stoličkách počas sprievodného programu aj počas festivalu ohňostrojov
21,60 € na sedenie na tribúne A so strechou počas festivalu ohňostrojov
27,00 € na sedenie vo VIP zóne počas festivalu ohňostrojov, 4 stoličky v samostatnom boxe, pult na uloženie občerstvenia
Deti do12 rokov v sprievode dospelých majú vstup voľný!

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: