Vo FNLP v Košiciach prevzali dar Taipejskej reprezentačnej kancelárie

Prístrojovú techniku pre kliniku stomatológie a maxilofaciálnej chirurgie (KSMCH) Fakultnej nemocnice L. Pasteura (FNLP) v Košiciach odovzdal dnes vedúci Tajpejskej reprezentačnej kancelárie Chiun-Ming Chen. „Ide o dar v hodnote 6300 eur (189.793 Sk).

Prístrojová technika bude slúžiť na klinické potreby ošetrovania pacientov, ale aj na pregraduálnu a postgraduálnu výučbu,“ uviedla pre TASR hovorkyňa FNLP Jaroslava Oravcová. Prednosta KSMCH Andrej Jenča prístroje slávnostne uviedol do prevádzky a prostredníctvom svojich študentov aj demonštroval ich využitie.

„Naša klinika dostala ponuku na zabezpečenie drobnej prístrojovej techniky pre podporu výučby zubného lekárstva podľa našich potrieb. Dohodli sme sa na zakúpení troch polymerizačných lámp, dvoch turbíniek na trepanáciu zuba a odstraňovač zubného kameňa,“ uviedol Jenča. Vyzdvihol, že si veľmi váži prístup tajpejských diplomatov k problému zdravotníctva a školstva. „Verím, že táto prvá lastovička naštartuje vzájomnú spoluprácu, najmä na vedeckej báze," dodal.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: