Ako na to pri bolestiach chrbtice?

Od nepamäti ľudstvo sa snaží udržať si zdravie, nepodliehať chorobám. Využívali sa mnohé spôsoby na udržanie si zdravia najmä prirodzenými dostupnými metódami, ktoré sa často stali veľmi účinným prostriedkom zachovania celistvosti tela, teda vlastného zdravia.

Ak Vám záleží na preliečení každodenných menších či väčších neduhov skúste to v niektorom liečebnom zariadení aplikáciou účinných bylinných obkladov na ubolené svaly, poškodené väzivo kĺbov alebo rašelinové obklady na namáhané kĺby, najmä artrózy, či Priesnitzove zábaly na uvoľnenie toxínov z tela pórmi kože. Pri intenzívnejšej bolesti je správne aplikovaná elektroliečba výbornou metódou na uvoľnenie tých štruktúr v hĺbke svalov, ktoré nie sú schopné spontánne sa uvoľniť.

Kombinácia elektroliečby, liečivých obkladov a liečebnej masáže chrbtice je veľmi účinnou metódou na rýchle ošetrenie ťažkostí.

Liečivé látky originálnej bylinnej zmesi prenikajú kožou do hĺbky a liečia preťažené svalové úpony, unavené svaly a regenerujú ochablé nervové vlákna. Účinok obkladov zlepšuje krvný obeh a metabolizmus, podporuje detoxikáciu organizmu, odstraňuje nepríjemné psychosomatické prejavy zo stresu, uvoľňuje svaly, šľachy, zmenšuje bolestivosť, reguluje trávenie, podporuje imunitný systém, napomáha uvoľneniu usadenín, popri tom čistia krv,. harmonizujú tok telesnej energie a naladia organizmus na pokoj a relaxáciu. Jednoducho neutralizujú škodlivý vplyv vonkajšieho prostredia.

Nálev z liečivých bylín sa pripravuje v liečebnom zariadení a bylinné obklady chrbtice sa aplikujú po elektroliečbe a pred masážou chrbtice. Masážami sa zlepšuje prekrvenie masírovaného miesta, uvoľňuje sa svalové napätie, odstraňuje sa únava a pri bolestiach nastane úľava.

Ak čosi nie je v poriadku meridiány energetických tokov tela sa zablokujú , čo sa prejaví rôznymi nepríjemnými pocitmi až bolesťou. Masážou a bylinnými obkladmi pôsobíme na obnovu prúdenia , čo nás najskôr povrchovo upokojí, ale na konci masáže sa premení na hlboký pokoj, ktorý pretrváva aj niekoľko dní. Preto sa masáži hovorí terapeutická či liečebná. Aj keď masážou pôsobíme na svaly, účinky sa prejavia aj na kĺboch zlepšenou pohyblivosťou, účinok sa odráža na telesnom aj duševnom stave. Neuvoľňujeme len duševné, ale aj svalové napätie. Od masáže k masáži sa problém zmenšuje, preto sa odporúča aspoň 10 opakovaní. Príjemné pocity prameniace z hlbokého vnútorného pokoja, ktoré ani nedokážete poriadne vysvetliť, sa spájajú s úľavou od bolesti a napätia.

Aj preto sa odporúčajú ako pomoc ľuďom s typickými civilizačnými problémami, ako je nespavosť, stres, mierna obezita, či zlé trávenie, V mnohých prípadoch pomáha pri predmenštruačnom syndróme, odstraňuje bolesti chrbtice. Preto je treba masážam a obkladom venovať pozornosť a začleniť ich do arzenálu prostriedkov starostlivosti o svoje zdravie.

Pri nadmernom obmedzení pohybu tzv. seknutí, včas vyhľadaný chiropraktik – lekár so špeciálnym vzdelaním v myoskeletárnej medicíne, Vám vie odborne pomôcť bez ohrozenia z poškodenia tkanív neodborným zákrokom. Rýchly nástup účinku môžete očakávať od aplikácie akupunktúrnej liečby, ktorá harmonizáciou tokov energie vo Vašom tele uvolní bariéru brániacu voľnému pohybu bez bolesti.

V európskych kúpeľných mestách sa využíval s veľkým úspechom žriedlový plyn vyvierajúci spolu s minerálnou liečivou vodou z prírodného liečivého prameňa používal sa na liečenie mnohých ochorení a bolesti pohybového systému. Tento dar prírody je dostupný pre každého. Stačí sa len rozhodnúť pre liečebnú kúru, pri ktorej sa aplikujú plynové injekcie do podkožia. Vyvolajú reflexne účinky protizápalové, rezorpčné (odstraňujúce opuchy), analgetické a kŕče uvoľňujúce nielen v mieste aplikácie, ale aj vo vzdialenejších oblastiach tela. Veľmi vhodné pri bolesti chrbta, svalov, ústreloch, bolestiach kĺbov a pod.

Drobné kĺby rúk, potešíte parafínovými obkladmi. Teplo parafínových obkladov veľmi účinne napomôže odstráneniu bolestivosti v úponoch drobných svalov rúk a zlepšuje príznaky degenerácie kĺbikov. Ruky sa Vám odvďačia lepšou pohyblivosťou, ústupom bolestivých príznakov.

Autor článku: MUDr. Ladislav Meňuš

Dátum zverejnenia: