Majiteľke najväčšej lekárne v Považskej Bystrici končí nájom, chce ju nemocnica

Vedenie Nemocnice s poliklinikou (NsP) v Považskej Bystrici písomne požiadalo majiteľku najväčšej lekárne v meste, sídliacej v priestoroch NsP, aby najneskôr do 17. novembra tohto roka vypratala priestory lekárne a odovzdala ich nemocnici.

Riaditeľ považskobystrickej nemocnice Jaroslav Michálek tak urobil na základe faktu, že k 16. novembru končí lekárni Anja, ktorej majiteľkou je Anna Húdeková, desaťročná nájomná zmluva uzatvorená na dobu určitú. "Lekáreň Anja bola v minulosti nemocničná verejná lekáreň. Nájomná zmluva jej končí v novembri tohto roka. O tom, kto bude mať lekáreň, rozhodne VÚC Trenčín, ktorý je zriaďovateľ. Nemocnica sa určite bude o túto lekáreň uchádzať, lebo finančné prostriedky z tejto lekárne by pomohli rozpočtu nemocnice," povedal dnes námestník riaditeľa považskobystrickej nemocnice Ján Slyško.

Podľa majiteľky lekárne považujú krok vedenia nemocnice za nespravodlivý. "V lekárni pracujem 23 rokov, z toho 15 rokov v súkromnej lekárni, ktorú sme vybudovali od základu. Ľudia sú spokojní, lekári sú spokojní s poskytovaním služieb, a tak nevidím dôvod, prečo by som nemala pokračovať," povedala pre TASR Húdeková s tým, že za snahami o jej odchod z priestorov nie je ani tak záujem nemocnice, ako skôr záujem majiteľov konkurenčnej súkromnej lekárne, ktorá je len pár metrov od lekárne Anja. "I keď nemocnica avizuje, že chce pokračovať v prevádzkovaní lekárne vo svojej réžii, myslím si, že na to nemá financie, je zadlžená a dokonca neplatí za lieky. Môžu urobiť aj taký ťah, že mňa vyhodia, priestory si preberú, o dva týždne povedia, že na to nemajú peniaze a zoberie to tá firma vedľa (lekáreň Nový život - pozn. TASR)," doplnila Húdeková.

Susedná lekáreň Nový život vznikla podľa Húdekovej preto, aby ju vytlačili z priestorov nemocnice. Ako dodala, jej majiteľmi sú okrem iných aj manželka považskobystrického exprimátora, bývalý riaditeľ mestského bytového podniku, no i súčasný riaditeľ NsP Jaroslav Michálek, čo je podľa nej stret záujmov. Húdeková zorganizovala petičnú akciu na záchranu lekárne Anja adresovanú Trenčianskemu samosprávnemu kraju ako zriaďovateľovi NsP. Podľa jej slov ju doteraz podpísalo viac ako 1800 ľudí.

Ako dnes pre TASR povedala hovorkyňa TSK Vlasta Henčelová, petíciu zatiaľ nemajú, no TSK je jednoznačne za zachovanie lekárne v považskobystrickej nemocnici. Ako a či vôbec bude TSK riešiť nového nájomcu priestorov, nepovedala. Podľa Húdekovej môže zmena majiteľa lekárne spôsobiť aj niekoľkomesačný výpadok poskytovania služieb, vedenie nemocnice na druhej strane tvrdí, že výpadok by bol len niekoľkotýždňový a rovnako nebude problém so zásobením lekárne liekmi.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: