Minister Raši otvoril nové priestory kliniky anestéziológie FNLP v Košiciach

Nové priestory I. kliniky anestéziológie a intenzívnej medicíny (KAIM) Fakultnej nemocnice L. Pasteura (FNLP) v Košiciach otvoril dnes slávnostným prestrihnutím pásky minister zdravotníctva Richard Raši.

"Klinika sa sem presťahovala zo stiesnených priestorov. Oceňujem, že celú akciu zvládli z bežného prevádzkového rozpočtu. Je to v prvom rade zásluha vedenia nemocnice a tejto kliniky," povedal minister zdravotníctva. Teraz má I. KAIM k dispozícii viac priestoru a lepší hygienicky štandard predovšetkým vďaka väčšiemu počtu izieb s menším počtom lôžok. Zlepšil sa najmä manipulačný priestor na starostlivosť personálu o pacienta. Prispelo k tomu aj vytvorenie poloboxového systému s čiastočnou izoláciou pacientov.

"Máme teraz lepšie skladové priestory na uloženie liekov a špeciálneho zdravotníckeho materiálu a miestnosť pre prístrojovú techniku. Zlepšila sa aj estetická stránka celého pracoviska. Pod zvýšenú hygienu prostredia sa podpisuje aj menej frekventovaná chodba a výhodou je, že máme blízko CT a RTG pracoviská. Plánujeme tiež zriadiť biochemické a hematologické laboratórium v našich pôvodných priestoroch, vďaka čomu sa vzorky materiálu dostanú na rozbor v krátkom čase," konštatoval prednosta I. KAIM Jozef Friment. V nových priestoroch mohla klinika zriadiť miestnosť pre predanestetické vyšetrenia vykonávané v čase ústavných pohotovostných služieb a vyšetrovňu, ktorá umožňuje vykonávať bezpečnejšie a v lepších podmienkach invazívne zákroky pre pacientov z iných pracovísk nemocnice.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: