Českí a slovenskí psychoterapeuti sa zišli na 27. konferencii

Staré skvosty a nové trendy v psychoterapii je hlavná téma Česko-slovenskej psychoterapeutickej konferencie. Jej 27. ročník sa koná od stredy (14.10.) do soboty (17.10.) v Trenčianskych Tepliciach.

"Psychoterapia je liečba psychických porúch a psychických problémov rôznymi psychologickými prostriedkami. Pôsobenie psychologickými prostriedkami má priamy biologický dopad a odraz na mozgovú štruktúru, takže spôsob liečby má podobné účinky a efekty ako farmakoterapia," vysvetlila význam psychoterapie predsedníčka Slovenskej psychoterapeutickej spoločnosti Jana Vránová. Podľa nej existuje vo svete asi 220-250 rôzne akceptovaných psychoterapeutických škôl. Na Slovensku je akreditovaných a aktívnych 11 škôl používajúcich rôzne metódy a postupy. V rámci škôl pôsobia vzdelaní terapeuti, ktorí si však musia svoje vzdelanie rozširovať a dopĺňať. A práve na to slúžia podľa Vránovej podobné konferencie.

Konferencia sa koná každé dva roky a prebieha tradične vo forme dopoludňajších desaťminútových prednášok a popoludňajších workshopov a diskusných stretnutí. "Na konferenciu sa akreditovalo 270 psychoterapeutov zo Slovenskej a Českej republiky," zdôraznila Vránová. Súčasťou konferencie bude aj Valné zhromaždenie Slovenskej psychoterapeutickej spoločnosti a zasadnutie Českej psychoterapeutickej spoločnosti. Záštitu nad podujatím prevzal primátor Trenčianskych Teplíc Štefan Škultéty.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: