Študenti v školských bufetoch siahajú po bagetách a hot-dogoch

Banskobystrickí stredoškoláci v školských bufetoch najviac vyhľadávajú plnené bagety so zeleninou, hot-dogy, v menšom množstve siahnu po mliečnych výrobkoch, občas si kúpia aj šaláty. Je skôr raritou, ak prejavia záujem o ovocie. "Najviac ide hot-dog, potom sú to zapečené žemle so syrom a zeleninou," konštatovala pre TASR Mária Vigašová zo školského bufetu Strednej zdravotníckej školy.

Podľa detskej gastroenterologičky z Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Banskej Bystrici Ivety Valachovej neustála konzumácia takýchto jedál nie je správna, mladí ľudia by sa mali stravovať racionálne. Ich jedálny lístok má tvoriť ovocie, zelenina, celozrnné výrobky, mliečne výrobky, ryby, "keď už teda nejaké žemle, tak skôr celozrnné".

Valachová zo skúsenosti tiež vie, že študenti nemyslia na pravidelné stravovanie, jedia iba raz za deň, a to večer. "Prídu domov a konzumujú hlava-nehlava." Podľa lekárky by si mali zvyknúť na bohaté raňajky s mliečnymi a celozrnnými výrobkami, počas dňa sa povzbudiť ovocnou desiatou a obedom v školských jedálňach. Hoci školáci podľa Valachovej jedálne odmietajú, mali by si to rozmyslieť. "Strava je tu hygienicky, a aj čo sa týka zloženia, kontrolovaná." Valachová dodala, že študenti by tiež nemali zabudnúť na olovrant a večeru. Vedúca školského bufetu Obchodnej akadémie na ulici Tajovského Marta Spišiaková zdôraznila, že si dávajú pozor, aby študentom ponúkali vhodnú stravu. "Máme len zdravé jedlá, študenti si kupujú mliečne výrobky, jogurty, tmavé, cereálne pečivo." Ako pokračovala Vigašová, pokiaľ ide o dopyt mladých po sladkostiach, ich predajnosť je v jej školskom bufete približne 30 percent z celého sortimentu. Jana Stískalová zo školského bufetu Katolíckeho gymnázia Štefana Moysesa súhlasila, že o sladkosti je síce záujem, vyhrávajú však vyššie uvedené jedlá.

"Sú chlapci, ktorí celý deň kupujú len sladkosti, asi si nosia jedlo z domu. Tí, čo sú na internáte, sa zrejme potrebujú viac najesť, tak kupujú spomínané obložené žemle a bagety," dodala Mária zo školského bufetu Strednej priemyselnej školy Jozefa Murgaša. "Nehovorím, že čokoládu treba vylúčiť, iste obsahuje aj dobré veci," povedala Valachová. Podľa nej však majú mladí preferovať sladkosti z celozrnných výrobkov. Tiež netreba zabúdať, že ak majú zvýšenú chuť na sladké, môžu ju uspokojiť aj sladkým ovocím. Podľa Stískalovej študenti o kúpu ovocia záujem majú. "Striedame im ovocie, mávame banány, jablká, mandarínky." V niektorých bufetoch sa však ovocná ponuka nenájde. V školskom bufete Strednej priemyselnej školy Jozefa Murgaša ho nepredávajú, keďže nemajú priestory na jeho skladovanie. Hoci na strednej zdravotníckej škole je ovocie v ponuke, študentky si ho podľa Vigašovej kúpia len výnimočne.

Banskobystrickí študenti hasia svoj smäd minerálkami a sladenými vodami. Pokiaľ by sa chceli osviežiť kávou a kofeínovými nápojmi, v školských bufetoch nepochodia. "Kofeínové výrobky sa podľa zákona v základných a stredných školách nemôžu predávať, takže kofeínové nápoje nemám," vysvetlila Vigašová. "Z toho, že si občas dajú sladké nápoje, sa im nič nestane, no pravidelne na nich nie je dobré byť," zdôraznila Valachová s tým, že u človeka sa vďaka sladeným nápojom neskôr môže objaviť cukrovka, osteoporóza či iné civilizačné ochorenia. Ako dodala, ak z nesprávneho stravovania študenti nemajú zdravotné ťažkosti v podobe hypertenzie, kardiovaskulárnych ochorení, cukrovky či obezity teraz, neznamená to, že sa neozvú neskôr. "Človek si to už nedáva do súvislosti s tým, čo jedol v mladom veku," povedala Valachová.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: