Zavedenie lieku docetaxel sa očakáva do konca roku 2010

Spoločnosť Hospira, Inc. (NYSE: HSP), svetový líder vo výrobe injekčne aplikovaných generických farmaceutík, dnes oznámila ukončenie decentralizovaného postupu registrácie (DCP) generického lieku docetaxel, ktorého uvedenie na trh vo väčšine krajín Európy sa očakáva do konca roku 2010. Tento chemoterapeutický liek je generická verzia lieku Taxotere(R) od Sanofi-Aventis, ktorého predaj sa v Európe v roku 2008 vyšplhal na približne 1,1 miliardy USD. Na rozdiel od doteraz dostupných produktov, ktoré od zdravotníkov vyžadujú dvojstupňový postup riedenia pred infúziou, docetaxel od spoločnosti Hospira prichádza na trh v jedinej ampulke, ktorá je určená na posilnenie bezpečnosti farmaceutov.

„Docetaxel v jednej ampulke pomáha zvýšiť bezpečnosť a pohodlie poskytovateľov zdravotnej starostlivosti pri riedení a manipulácii,“ hovorí Michael Kotsanis, prezident spoločnosti Hospira pre Európu, Stredný východ a Afriku. „Zavedenie tejto inovatívnej formy je spojené s naším cieľom ponúknuť diferencované generické lieky, ktoré majú aj iné výhody ako úspora nákladov. Dopyt po generických onkologických liekoch sa v celej Európe aj naďalej zvyšuje a docetaxel od spoločnosti Hospira bude vo viacerých európskych štátoch uvedený na trh v priebehu nasledujúceho roka a pol.“

Docetaxel sa bude vyrábať v rámci podniku so spoločnou majetkovou účasťou spoločnosti Hospira a spoločnosti Zydus Cadila Healthcare, Ltd. Docetaxel je antimitotický chemoterapeutický liek, ktorý sa používa prevažne na liečbu rakoviny prsníka a prostaty. Používa sa aj pri rakovine pľúc, hlavy a krku a podžalúdkovej žľazy. Spoločnosť Hospira uvedie docetaxel na trh vo forme jednodávkových ampúl s objemom 20 mg, 80 mg a 160 mg. Ampula s objemom 160 mg je doplnková forma, ktorú originálne lieky nemajú.

O spoločnosti Hospira

Spoločnosť Hospira je medzinárodná spoločnosť špecializujúca sa na dodávanie farmaceutík a liečiv, oddaná Advancing Wellness(TM). Ako svetový líder v špecializovaných generických injekčne aplikovaných farmaceutikách spoločnosť Hospira ponúka jeden z najširších sortimentov generických onkologických injekčne aplikovateľných liekov, ako aj integrovanú infúznu terapiu. Svojimi výrobkami spoločnosť pomáha zlepšiť bezpečnosť, náklady a produktivitu starostlivosti o pacientov. Spoločnosť sídli v Lake Forest, Illinois, USA a má okolo 14 000 zamestnancov. Sídlo spoločnosti pre Európu, Stredný východ a Afriku sa nachádza v Leamington Spa, UK. Viac informácií o spoločnosti Hospira vo Veľkej Británii nájdete na www.hospira.co.uk.

Private Securities Litigation Reform Act z roku 1995 – Upozornenie týkajúce sa vyhlásení súvisiacich s budúcim vývojom Táto tlačová správa obsahuje niektoré vyhlásenia, ktoré v zmysle Private Securities Litigation Reform Act z roku 1995 súvisia s budúcim vývojom, vrátane plánovaného zavedenia výrobku na trh a ostatných vyhlásení týkajúcich sa cieľov a stratégie spoločnosti Hospira. Spoločnosť Hospira upozorňuje, že tieto vyhlásenia týkajúce sa budúceho vývoja zahŕňajú určité riziká a neistoty, ktoré môžu viesť k tomu, že skutočné výsledky sa budú od týchto vyhlásení podstatne líšiť. K ekonomickým, vládnym, technologickým a iným faktorom, ktoré môžu mať vplyv na výsledky spoločnosti Hospira a ktoré môžu spôsobiť, že skutočné výsledky sa budú od očakávaní podstatne líšiť, patria riziká, neistoty a faktory, o ktorých sa hovorí v časti „Rizikové faktory“ a „Rokovania vedenia a analýza finančného stavu a výsledkov podnikania“ v poslednej výročnej správe spoločnosti Hospira na formulári 10-K a v následných formulároch 10-Q predložených Komisii pre burzu a cenné papiere. Spoločnosť Hospira na sebe nepreberá žiadny záväzok zverejňovať akékoľvek opravy vyhlásení týkajúcich sa budúceho vývoja.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: