Spoločnosť eBioscience kúpila firmu Bender MedSystems

Spoločnosť eBioscience dnes oznámila, že kúpila priekopníka imunologických technológií súkromnú firmu Bender MedSystems GmbH v hotovostnej transakcii. Táto akvizícia obohatí ponuku spoločnosti eBioscience o viac ako 1000 špičkových imunologických a onkologických produktov, ako sú napr. značky Instant ELISA(R) a FlowCytomix(TM), ktorú sú zamerané na vedy o živých organizmoch a diagnostiku.

"Spoločnosť Bender MedSystems nám poskytne špičkovú technologickú platformu, ktorá v kombinácii s viacerými produktmi spoločnosti Bioscience na analýzu buniek a diagnostiku umožní urýchliť vývoj a komercializáciu prevratných inovácií," vysvetlil generálny riaditeľ spoločnosti eBioscience Todd R. Nelson PhD. "Patentovaná technológia firmy Bender MedSystems Instant ELISA(R) a súvisiaci rad produktov nám prinesie niekoľko dôležitých výhod, vrátane zvýšenej citlivosti, výrazne jednoduchšej manipulácie a kratšieho času potrebného na analýzu," dodal Michael Schaude, PhD., generálny riaditeľ spoločnosti Bender MedSystems.

Multiplexová technológia a produkty na báze tzv. beads (paramagnetické guľôčky potiahnuté príslušnou látkou) spoločnosti Bender MedSystems, ktoré sa predávajú pod značkou FlowCytomix(TM), umožňujú vedcom analyzovať súčasne až 20 proteínov pri jednej reakcii. Túto ľahko rozšíriteľnú technologickú platformu je možné kombinovať s viacerými súčasnými technológiami spoločnosti Bioscience, ktoré chce spoločnosť použiť na vývoj značného množstva rozšírených radov produktov na analýzu buniek.

"Reagenty FlowCytomix(TM) sú navrhnuté tak, aby fungovali aj na doterajších prístrojoch prietokovej cytometrie, čo spoločnosti eBioscience umožní naplno využiť výhody našich súčasných obchodných kanálov bez toho, aby sme museli investovať do prístrojovej platformy. Vďaka tomu je pre nás táto technológia výnimočnou príležitosťou posilniť našu prítomnosť na imunologickom trhu," uviedol Dr. Nelson.

Akvizícia firmy Bender MedSystems je pokračovaním nedávnej expanzie spoločnosti eBioscience do Európy a dopĺňa operácie firmy NatuTec v Nemecku. Okrem toho, že spoločnosť eBioscience získa prvotriedne centrum na vývoj imunologických testov v Európe, bude tiež schopná vyrábať, poskytovať lepšie služby a technickú podporu zákazníkom a zvýši svoje distribučné možnosti v regióne. Spoločnosť Bender MedSystems bude slúžiť ako európske sídlo spoločnosti eBioscience a výrazne pomôže, aby sa výrobky dostali k zákazníkom rýchlejšie a spoľahlivejšie," dodal Dr. Nelson.

"Spoločnosť Bender MedSystems vybudovala za ostatných 11 rokov obdivuhodný podnik a vytvorila kvalitnú značku, niekoľko technológií, ktoré je možné rozširovať, a celý rad produktov s pridanou hodnotou. Bude pre nás radosťou zapojiť ich do rodiny spoločností eBioscience," dodal Nelson.

O spoločnosti eBioscience

Spoločnosť eBioscience je súkromná firma so sídlom v San Diegu, Kalifornia, založená v roku 1999. Firma podniká vo viac ako 70 krajinách sveta.Spoločnosť eBioscience ponúka výskumníkom v akademickej aj vládnej sfére, ako aj farmaceutickým a biotechnologickým spoločnostiam na celom svete, viac ako 10.000 inovatívnych, vysoko kvalitných reagentov pre bunkové analýzy, ktoré podporujú proces vedeckých objavov a diagnostiky chorôb v oblasti imunológie a onkológie.

O spoločnosti Bender MedSystems

Spoločnosť Bender MedSystems bola založená v roku 1998 ako firma v súkromnom vlastníctve so sídlom vo Viedni, Rakúsko. Spoločnosť dodáva na svetový trh s biopreparátmi viac ako 1000 imunologických reagentov a diagnostických prípravkov, ako napr. monoklonálne protilátky, enzymatické a imunologické testy (ELISA), fluorescenčné imulogické testy na báze tzv. beads, FlowCytomix(TM) a patentovanú technológiu Instant ELISA(R), ako aj geneticky upravené proteíny na použitie v akademickom, priemyslovom a klinickom výskume v oblasti adhézie molekúl, citokínov a receptorov, biológie nádorov a apoptózy.

Zdroj: eBioscience Corporation

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: