Po druhom kole výberového konania má Falck Záchranná 62 staníc ZZS

Dvadsaťsedem staníc po druhom kole výberového konania získal najväčší poskytovateľ záchrannej zdravotnej služby (ZZS) na Slovensku Falck Záchranná, a.s. Uviedol to dnes generálny riaditeľ spoločnosti Ján Šteso. „Zároveň musím vyjadriť rozčarovanie a sklamanie z toho, že sme prišli o 17 iných staníc. Falck Záchranná takto stratila profesionálne vyškolených odborníkov,“ dodal.

Nové stanice sú z regiónov Rimavská Sobota, Lučenec, Revúca, Detva, Veľký Krtíš, Púchov a Dubnica nad Váhom. Tieto stanice očakáva v najbližšom období prechod na štandardy riadenia a prevádzky nového prevádzkovateľa. Na druhej strane prišla Falck o stanice v regiónoch Prešov, Košice, Kežmarok, Trnava, Martin, Rožňava a Liptovský Mikuláš. Spolu s prvým kolom výberového konania má Falck teraz 62 staníc. „Bol by som spokojný, ak by sme po treťom kole obhájili počet 74 staníc. To je počet, ktorý máme teraz,“ spresnil Šteso.

Dodal, že v regiónoch, kde Falck neuspela, je v kontakte s budúcimi poskytovateľmi záchrannej služby, aby sa táto situácia čo najmenej dotkla záchranárov. „Na zabezpečenie prevádzky v novozískaných staniciach bude potrebné prijať 230 ľudí. Na tieto miesta vypíšeme výberové konania. Nevylučujem, že sa ich zúčastnia aj terajší zamestnanci našej spoločnosti,“ doplnil Šteso. Podľa slov generálneho riaditeľa sa spoločnosť plánuje zúčastniť aj tretieho kola výberových konaní na prevádzkovanie staníc ZZS. V tomto kole sa bude rozhodovať aj o 39 staniciach, ktoré sú v súčasnom portfóliu Falck.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: