230-kilový muž zomrel, lebo sa odmietol zröntgenovať v zoo

Nemec, vážiaci 230 kilogramov, zomrel po tom, čo odmietol nechať sa vyšetriť röntgenom v zoologickej záhrade. Lekári ho tam poslali preto, lebo bežné röntgeny pre ľudí nie sú konštruované na také zaťaženie, informovali dnes bulvárne nemecké noviny Bild.

Thomas Lessmann (51) sa už dlhší čas necítil dobre. Trpel silnými bolesťami hlavy a často omdlieval. Dal sa v sprievode manželky vyšetriť v Univerzitnej nemocnici Eppendorf v Hamburgu. Keď lekári ani po desiatich hodinách na nič neprišli, zostala im len posledná možnosť - röntgenový snímok celého tela pacienta. Problémom však bola jeho veľká nadváha. Podľa hovorkyne nemocnice tamojšie röntgeny sú konštruované na maximálne zaťaženie 200 kilogramov. Lekári preto poslali muža do inštitúcie, ktorá takýmito prístrojmi disponuje. Jedným z nich bola hamburská zoo Hagenbeck.

Thomas Lessmann sa však hanbil nechať sa vyšetriť zariadením, určenom pre hrochy, nosorožce a iné nadrozmerné zvieratá. O 13 dní neskôr zomrel. Príčina úmrtia zatiaľ nie je známa.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: