Minister Raši otvorí vynovenú detskú pohotovosť na Kramároch

Minister zdravotníctva Richard Raši sa vo štvrtok (12.11.) zúčastní na slávnostnom otvorení chirurgických ambulancií na oddelení urgentného príjmu Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou (DFNsP) v Bratislave.

V nemocnici sa urobili stavebné úpravy chirurgických ambulancií, ako aj renovácia priestorov chirurgického ambulantného traktu pre akútne stavy. "Aj v súčasnej ťažkej finančnej situácii si uvedomujeme potrebu zabezpečenia plynulej, pružnej a profesionálnej starostlivosti pacientom. To bolo cieľom modernizácie a prestavby pohotovosti," uviedol v tejto súvislosti riaditeľ DFNsP Daniel Žitňan. Úprava priestorov chirurgickej časti je podľa jeho slov druhým krokom v budovaní oddelenia urgentného príjmu v DFNsP. Nemocnica prestavbu financovala z vlastných zdrojov a zo sponzorských darov. V máji tohto roku sa podarilo v DFNsP dokončiť prvú fázu budovania oddelenia urgentného príjmu – rekonštrukciu Lekárskej služby prvej pomoci a pediatrickej ústavnej pohotovostnej služby.

Mesačne ošetria v chirurgickej ambulancii okolo 2200 detských pacientov, z toho chirurgickú ústavnú pohotovostnú službu navštívi každý mesiac okolo 900 pacientov. TASR o tom dnes informovala hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Čižmáriková.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: