Raši prevoz Dary Rolins vozidlom RZP s majákmi považuje za vrchol drzosti

Minister zdravotníctva Richard Raši je v šoku z prevozu speváčky Dary Rolins z jedného vystúpenia na druhé vozidlom Rýchlej zdravotníckej pomoci (RZP). "Použili sa zvukové aj svetelné výstražné zariadenia, išlo o naozaj hrubé zneužitie vozidiel, ktoré majú slúžiť na poskytovanie záchrannej zdravotnej služby (ZZS)," konštatoval po dnešnom rokovaní vlády. O prípade už Raši hovoril aj s ministrom vnútra Robertom Kaliňákom, pričom priblížil, že sa podá podnet na Krajské riaditeľstvo Policajného zboru SR pre porušenie zákona o cestnej premávke.

Ako ďalej uviedol šéf rezortu zdravotníctva, vozidlo patrilo službe, ktorej majiteľom je podpredseda Asociácie poskytovateľov záchrannej zdravotnej služby (APZZS) Michal Bahelka. Pripomenul, že práve asociácia kritizuje prebiehajúce tendre na výber poskytovateľov na vydanie povolenia na prevádzkovanie ambulancií pozemnej ZZS. "Myslím si, že ľudia, ktorí takto zneužívajú systém, že naozaj prevážajú súkromné osoby s výstražnými majákmi, naozaj je otázne, či tu majú čo robiť," zhrnul. Celý prípad považuje pritom za vrchol drzosti.

V súčasnej dobe už celú vec prešetruje polícia. "Zisťujeme, či sa použilo výstražné zvukové znamenie a svetlá oprávnene a v zmysle zákona. Ak zistíme, že prišlo k porušeniu zákona, vyvodíme voči vodičovi vozidla Rýchlej zdravotníckej pomoci dôsledky v podobe sankcie," informoval TASR hovorca Prezídia Policajného zboru Viktor Plézel.

Podpredseda asociácie tvrdí, že minister klame a zavádza verejnosť. "Neprávom obvinil renomovanú spoločnosť RZP, a.s. poskytujúcu záchrannú zdravotnú službu a tým poškodil jej meno," konštatoval Bahelka s tým, že neprávom obvinil zo zneužitia vozidla RZP na prevoz súkromnej osoby. Rašiho preto vyzval, aby sa ospravedlnil, v opačnom prípade avizoval Bahelka právne kroky, ktoré by viedli k náprave škody, ktorú im minister nepravdivým vyjadrením spôsobil.

Ako ďalej pokračoval, spomínané vozidlo využíva firma RZP - Asistenčné služby, s.r.o., ktorá má v predmete činnosti komerčnú podnikateľskú službu a jej súčasťou je aj prevoz osôb. Podľa Bahelku táto spoločnosti neposkytuje zdravotnú starostlivosť a jej vozidlo nie je určené na prevoz pacientov. Pripomenul tiež, že Asociácia poskytovateľov záchrannej zdravotnej služby, kde je podpredsedom, je tŕňom v oku pre ministra Rašiho z dôvodu kritiky na tender na licencie pre záchranky.

Podľa dnešného vydania denníka Nový Čas speváčka a porotkyňa súťaže Česko Slovenskej SuperStar Dara Rolins zneužila vozidlo RZP. Vozidlo záchranky so zapnutými výstražnými majákmi malo podľa denníka v nedeľu (15.11.) večer v priebehu ôsmich minút previezť speváčku z haly Pasienky do Incheby, čiže z jedného vystúpenia na druhé.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: