Prečo by sa to malo stať práve mne?

Prečo by sa to malo stať práve mne?
Zdroj: bigstockphoto.com

Aké následky môže mať dobrodružná jazda na motorke, večera vo voľnej prírode v jeden príjemne vyzerajúci letný večer alebo zábava trvajúca do svitania?

V najlepšom prípade môže spôsobiť nachladnutie, ktoré sa prejaví ľahkým prechladnutím. Príznakmi sú upchatý nos a slabšia bolesť hrdla.

V ďalšej fáze sa však môže v dôsledku chladu, ktorý pôsobí na panvu znížiť obranyschopnosť sliznice močových ciest, a usadia sa v nej baktérie. V močovom mechúre a v močovode vznikne zápal zvaný močový katar. Infekcie močových ciest (cystitis) sú veľmi častým ochorením u žien, každá piata žena má raz ročne problémy tohto druhu, a ak sa infekcia vhodne nelieči, ľahko sa môže opäť prejaviť. 
Skoro polovica infekcií tohto druhu napáda horné močové cesty a obličky, a môže spôsobiť aj trvalé následky.

Oveľa vážnejším následkom nachladnutia je zápal vaječníkov. Toto ochorenie – popri iných dôvodoch - vzniká najčastejšie ako následok nachladnutia cez panvu. V priaznivých podmienkach, ak sa zavčasu začne primeraná liečba, ochorenie sa vylieči bez následkov.

Aj Tebe sa však môže stať, že zápal sa stane chronickým a bude Ťa každodenne sprevádzať bolesťou podbrušia, čím bude vplývať aj na Tvôj pohlavný život, v najhoršom prípade Ťa však môže obrať o ten najkrajší a jedinečný zážitok v živote – o materstvo.

Kliknite na našu stránku a získate viac informácií.

Autor článku: PR článok, www.profitrade.sk

Dátum zverejnenia: