Prišla senická záchranka o povolenie podvodom?

Predseda Výboru NR SR pre zdravotníctvo Viliam Novotný a člen výboru NR SR pre zdravotníctvo Peter Markovič navštívili mestskú polikliniku n.o. v Senici. Riaditeľka polikliniky Alena Kovačičová za prítomnosti primátora mesta Senica Ľubomíra Parizeka informovala oboch poslancov o pochybnom spôsobe vylúčenia polikliniky zo súťaže o povolenie na prevádzkovanie záchrannej služby v 2. kole tendra Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky (MZ SR) na záchranky. O vylúčení zo súťaže poliklinika doteraz nebola oficiálne informovaná. Len z telefonických, resp. kuloárnych informácií sa vedenie polikliniky dozvedelo, že žiadosť údajne nespĺňala všetky formálne náležitosti, pričom nikto nešpecifikoval, aké. Primátor mesta otvorene označil celú kauzu za podvod zo strany MZ SR spáchaný na Senickej záchranke.

Poslanci navštívili aj záchranárov a osobne sa presvedčili o špičkovom vybavení stanice, ktorá 4 roky bez jedinej závady slúžila občanom mesta Senica a širokého okolia. Poslanci prisľúbili, že sa v kauze budú aj naďalej angažovať, lebo sa opätovne presvedčili, že prideľovanie povolení na záchranky je veľký biznis so zdravím!

Peter Markovič poslanec NR SR

Upozornenie: TASR zverejňuje vyhlásenia, stanoviská, oznámenia v pôvodnom znení, dodanom zadávateľom, bez redakčnej úpravy. V zmysle § 5, ods. 2 zákona č. 167/2008 Z. z. o periodickej tlači a agentúrnom spravodajstve TASR nezodpovedá za obsah týchto informácií. Zverejňovanie vyhlásení, stanovísk a oznámení orgánov verejnej moci vykonáva TASR v zmysle § 3, ods. 5 zákona č. 385/2008 Z. z. o Tlačovej agentúre Slovenskej republiky ako službu vo verejnom záujme.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: