Väčšinu tropického ovocia v supermarketoch zákazníci nepoznajú

Väčšinu tropického ovocia v supermarketoch zákazníci nepoznajú
Zdroj: bigstockphoto.com

Väčšinu tropického ovocia, ktoré ponúkajú supermarkety, zákazníci nepoznajú, nevedia, ktoré časti z nich sa konzumujú, alebo ako sa upravujú. Pre TASR to uviedla Magdaléna Valšíková zo Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre. "Rôzne druhy exotických plodov ovocia, ktoré sa u nás nepestujú, sa zväčša predávajú na kusy, pretože sú niekedy cenovo náročnejšie, ale ľudia nepoznajú ich chuť ani spôsob konzumácie. S ich kúpou väčšinou váhajú a neexperimentujú. Ak však niektoré z nich ochutnajú, ich exotickú chuť si zväčša obľúbia," spresnila. Medzi najchutnejšie tropické ovocie patrí podľa nej mango, liči, karambola, papája, avokádo, granátové jablko.

Mango patrí medzi tropické kôstkové ovocie. Pochádza z oblasti Himalájí, po rozšírení sa začalo pestovať aj v iných krajinách. "Najviac sa dnes pestuje v Indii, kde existuje až 300 odrôd tohto druhu ovocia," ilustrovala, pričom dodala, že strom manga dosahuje výšku 30 metrov, v sadoch sa však kvôli praktickosti zberu a ošetrovania stromov uprednostňujú stromy nižšieho vzrastu. Strom manga prináša úrodu raz do roka, každý tretí rok však zarodí mimoriadne vysokou úrodou. "Jedlé plody mangovníka sú v závislosti od odrody rôzneho tvaru a veľkosti. V obchodných sieťach najčastejšie nájdeme plody dlhé 10-20 cm a široké 6-8 cm, slivkového alebo obličkového tvaru," dodala Valšíková. Zároveň upozornila, že nezrelý plod je zvyčajne zelený. "Väčšinou sa zbierajú nezrelé plody, ktoré sa lepšie prepravujú. Pred dopravou sa jednotlivé plody balia do jemného papiera, ukladajú sa do špeciálnych ochranných obalov a prepraviek. Keď sa potlačia podliehajú skaze," vysvetlila.

Plod manga dozrieva a vyfarbí sa v priebehu desiatich dní do žltých odtieňov s červeným líčkom, alebo do ružova. "Mango má tenkú šupku, ktorú netreba šúpať. Vo vnútri plodu je veľká plochá kôstka s vláknitým povrchom. Na jej oddelenie treba narezať dužinu okolo celého plodu. Následným otočením dvoch narezaných polovičiek plodu proti sebe sa kôstka uvoľní. Má lahodnú, sladkú chuť podobnú chuti marhúľ," spresnila Valšíková. Zdôraznila však, že mango by sme nemali zapíjať alkoholom, lebo v takom prípade v žalúdku zatvrdne a môže spôsobiť podráždenie obličiek. Mango obsahuje mimoriadne veľa vitamínu A vo forme karoténov, vitamínu C, vitamínu E a železa. Liči sa pestuje najmä v Číne, ale aj v teplých oblastiach v sadoch v oblasti Stredomoria. "Aj keď sa nepodobá na slivky, je známe pod názvom čínske slivky. Ide však o orientálne ovocie, ktoré v zrelom stave na prvý pohľad pripomína orechy," konkretizovala Valšíková a dodala, že veľkosť plodov slivkového tvaru so stvrdnutou hnedou hrboľatou šupkou dosahuje 3-4 cm. "Pod nelákavou šupkou sa okrem tmavohnedého tvrdého semena skrýva veľmi chutná, smotanovo biela a priesvitná šťavnatá dužina, ktorá sa chuťou podobá čerešniam. Liči obsahuje veľa cukru, bielkovín a má močopudné účinky," dodala.

Pôvod ďalšieho tropického ovocia karamboly lokalizovala Valšíková do tropickej Ázie. "Najviac sa pestuje v Indii, v Číne, v Malajzii, na Antilách, na Floride a na Havajských ostrovoch. Karambola sa zbiera takmer vyzretá a dobre sa prepravuje, ak je uložená v ochranných obaloch. Dĺžka plodu sa pohybuje medzi 8-15 cm, šírka 4-7 cm," informovala. Plody karamboly, ktoré sú podľa Valšíkovej veľmi chutné, sladké a šťavnaté, sú atraktívne aj svojím tvarom. Väčšinou sú totiž výrazne rebrovité s piatimi priehradkami. V každej priehradke je jedno asi centimeter dlhé lesklé, podlhovasté, ploché a tvrdé semeno tmavohnedej až čiernej farby. Na priečnom priereze majú tvar päťcípej hviezdy. Farba tenkej šupky a dužiny je sýto žltá. "Karambola sa konzumuje surová bez šúpania. Hodí sa aj na prípravu ovocných šalátov a kokteilov. V krajinách pôvodu sa používa aj na prípravu kompótov, rôsolov a džemov," konkretizovala Valšíková.

Papája je v krajine pôvodu, ktorou je tropická Amerika, vysokým stromom s veľmi mäkkým dužnatým kmeňom. Na konároch rastú veľké alebo malé plody hruškovitého, vajcovitého alebo tekvicového tvaru. "U nás je papája známa skôr ako izbová rastlina," uviedla Valšíková. Hmotnosť plodov papáje závisí od odrody. "Vyskytujú sa s hmotnosťou desať až dvadsať dekagramov až po niekoľko kilogramov. Na povrchu plodu je tenká šupka, pod ňou je tri- až päťcentimetrová dužina, ktorá sa konzumuje. Farba dužiny býva červená, bledožltá alebo bledozelená. Vo vnútri pod dužinou sú čierne semená a v strede je dutina. Plody sa zbierajú celkom zrelé a sú citlivé na prepravu," konštatovala. Dužina papáje chutí podobne ako cukrový melón. Významný je obsah vápnika, fosforu, draslíka, zinku a vitamínu C.

Hoci je avokádo zaradené do skupiny tropického ovocia, jeho plody svojím zložením a chuťou pripomínajú skôr chuť olív. "Kto by si chcel zahryznúť do sladkého ovocia, ten sa pri avokáde sklame," upozornila Valšíková, pričom dodala, že avokádo sa ovociu nepodobá ani látkovým zložením. Je bohaté na zdraviu prospešné tuky, bielkoviny, minerálne látky a obsahuje málo cukrov.

Avokádo rastie na strome, jeho plody dosahujú hmotnosť 150-500 gramov, sú tmavozelenej farby, majú tvar veľkého vajca alebo hrušky s hrboľatým povrchom. Nezrelý plod je tvrdý, po zbere dozrie a zmäkne po niekoľkých dňoch. "Vo vnútri plodu je tvrdé semeno hnedej farby a zrelá dužina je kašovitá smotanovo biela alebo bledozelená. Dužina sa konzumuje vyzretá a pokrájaná sa pridáva do zeleninových šalátov alebo do nátierok. Najlepšie je ochutená soľou, korením, horčicou a podobne," ilustrovala Valšíková.

Do skupiny tropického ovocia, s ktorým sa môže zoznámiť aj slovenský zákazník, zaradila Valšíková aj granátové jablko. Granátovník je nízky ker alebo nízky strom, ktorý pochádza z Iránu, Afganistanu a okolia. Plod má podľa nej tvar a veľkosť menšieho jablka s hladkou červenou alebo zelenou tvrdšou šupkou, ktorá pri dozrievaní mení farbu na žltú až hnedú. "Pre tento plod je typické, že má na konci šesť tvrdých kališných lístkov. Jedlá časť pod stvrdnutou šupkou sa skladá z drobných šťavnatých ružových bobúľ s priesvitnou dužinou, v ktorých sú tvrdé drobné semená. Chuť šťavy dužiny je lahodná a osviežujúca. Obsahuje pomerne veľa bielkovín a draslíka," uzavrela Valšíková.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: