Dobrovoľnícku základňu SČK tvorí viac ako 37.000 ľudí

Slovenský Červený kríž (SČK) si dnes pripomína Medzinárodný deň dobrovoľníkov. Dobrovoľnícku základňu SČK v súčasnosti tvorí viac ako 37.000 ľudí, ktorí aktívne pracujú počas celého roka.

Dobrovoľníkom SČK je osoba, ktorá získala základné vedomosti o Medzinárodnom hnutí Červeného kríža a Červeného polmesiaca a príležitostne alebo pravidelne sa zapája do aktivít realizovaných Slovenským Červeným krížom. "To, že práca dobrovoľníkov je nenahraditeľnou súčasťou našej činnosti a nevyčísliteľnou pomocou pre každého adresáta, je dôkaz toho, že sú medzi nami ľudia, ktorí pracujú nezištne a dobrovoľne. Dobrovoľnícka práca je motivovaná slobodnou vôľou človeka a ochotou pomáhať každému, kto pomoc potrebuje. V každej zložke činnosti Slovenského Červeného kríža dobrovoľníci zohrávajú dôležitú úlohu a sú pre nás nenahraditeľní," informovala TASR Jana Petrová, koordinátorka pre vnútorné a vonkajšie vzťahy SČK.

V rámci dobrovoľníckych projektov spolupracuje SČK aj s inými organizáciami. Aktívne sa zapája do projektov ako sú: Dobrovoľnícky deň, Naša Bratislava, medzinárodný projekt Zostaňme aktívni, staňme sa dobrovoľníkmi a podieľa sa zároveň na pripomienkovaní legislatívneho zámeru dobrovoľníckeho zákona na Slovensku. "Ďakujeme všetkým dobrovoľníkom, ktorí pracujú v miestnych spolkoch Slovenského Červeného kríža, územných spolkoch SČK a všetkým, ktorí sa aspoň trochou odhodlali pomáhať," dodala Petrová.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: