Viete, že farby odevov, ktoré si obliekame, pôsobia na naše kažodenné nálady?

Viete, že farby odevov, ktoré si obliekame, pôsobia na naše kažodenné nálady?
Zdroj: bigstockphoto.com

Na naše zdravie pôsobí veľa rôznych okolitých vplyvov. Jedným z nich je aj móda, ktorá je v súčasnosti takým javom, ktorý bez nášho zapričinenia rozhoduje o tom, čo  a ako si obliekame. Pravdaže, záleží aj na nás, akým spôsobom sa snažíme prepašovať svoj osobný štýl do psychického vymývania mozgov, jedno je však isté, vo veľkej miere nás ovplyvňuje vôľa diktátorov módy. V širokej palete farieb sa pravidelne v určitých obdobiach z času na čas objavujú  nové obľúbené farby, ktoré vo veľkej miere určujú ponuku obchodov.

Viete, že farby odevov, ktoré si obliekame, pôsobia na naše kažodenné nálady?

Červená napríklad vzbudzuje túžbu po činoch, vzrušení, dobývaní a odvahe. Ak potrebuješ nápaditosť, dynamizmus, zvyšovanie výkonnosti alebo túžiš po srdečnosti, červená farba Ti pomôže.

Zelená farba vyžaruje sviežosť a zároveň aj pokoj. Vzbudzuje harmóniu a vytvára súlad medzi telom a dušou, znižuje podráždenosť, únavu, uvoľňuje, poskytuje odpočinok a regeneráciu.

Oranžová napomáha šíreniu pozitívnych energií. Vyžaruje otvorenosť, radosť a šťastie.

Modrá znižuje stres, krvný tlak, zlepšuje komunikačné zručnosti, vyžaruje sviežosť a dôveru.

V skutočnosti každá farba niečo znamená. Ak postrehneme, akú náladu máme ráno pri vstávaní, budeme vidieť aj to, aký má táto nálada vplyv na naše oblečenie v ten daný deň. Ak napríklad vstaneme „ľavou nohou“, je určite isté, že budeme uprednostňovať farby tmavé. Využitím správnych farebných doplnkov si však vedome dokážeme navodiť vnútornú rovnováhu.

Ale vráťme sa k móde.

Tu sú napríklad bedrové nohavice, ktoré predstavujú jeden zo základných prvkov nášho šatníka. Väčšina z nás určité vlastní jeden - dva kusy, a niektoré si ani nevedia predstaviť, že by si mali obliecť nohavice iného strihu.

Názory ľudí sa však často rozchádzajú v súvislosti s tým, aké následky môže mať, ak máme v chladnom počasí odhalený driek. Z vedeckých štúdií vyplýva, že nachladnutie je v prvom rade bakteriálneho pôvodu, ktorý je prítomný v organizme každého jedinca, ale problémy spôsobuje až vtedy, ak nám – ľudsky povedané -  ochladne telo. V dôsledku toho sa znižuje obranyschopnosť organizmu, baktériá sa rozmnožia a stanú sa  choroboplodnými.

V súčasnosti je stále viac jedincov, ktorí hľadajú na tento problém riešenie až vtedy, keď je už neskoro: ak si nedáme pozor, nachladnutie sa môže stať neustále sa vracajúcim hosťom nášho organizmu. Väčšinou vždy zostáva odhalená tá časť tela, ktorá je pre nás ženy jednou z  najcitlivejších. Aby sme tomu zabránili agresívne naťahujeme na driek polóver alebo si naviažeme na driek sveter či šál (ženská vynaliezavosť nemá hranice). DOTERAZ.

Pretože pre tých, ktorí radi skúšajú nové veci a sú si vedomí zodpovednosti za svoje zdravie, máme dobrú správu: existuje ohrievač drieku, ktorý vyrieši problémy s odhaleným pásom. Navyše je veľmi pohodlný a príjemný na nosenie (95% bavlna) v rôznych oblastiach nášho života – pri práci vonku, v kancelárii, počas sedenia v škole alebo pri aktivitách vo voľnom čase.

V priebehu minulého roka v čoraz viacerých krajinách vyslovili dôveru takémuto doplnkovému riešeniu, ktoré eliminuje módne nedostatky. V prvom rade nielen preto, že zohráva dôležitú úlohu pri ochrane zdravia, ale zároveň je aj moderným módnym doplnkom. Vďaka 6 veľkostiam a neustále sa rozširujúcej škále farieb si môže každý vybrať jemu najviac vyhovujúci produkt.

A v neposlednom rade môže byť aj ideálym darčekom pod stromček, ak chceme svojim blízkym darovať užitočný a prospešný darček za primeranú cenu.
 
Na naše zdravie!

Ďalšie info:

www.profittrade.sk
www.vecdrieku.sk

 

Autor článku: PR článok

Dátum zverejnenia: