Novinka: Väčšie prsia bez operácie a silikónov!

Novinka: Väčšie prsia bez operácie a silikónov!
Zdroj: bigstockphoto.com

Konečne sa aj na Slovensko dostala prevratná metóda vo zväčšovaní prsníkov. Bezbolestná, bez anestézie a chirurgického zákroku. Prvý zákrok v našej krajine sa uskutočnil nedávno.

Slovenky s krajšími prsiami

Ide o novú injekčnú metódu zväčšovania prsníkov, prípadne vyrovnávania ich asymetrií. Najnovším produktom bez operácie je Macrolane. „Je to injektovateľný preparát, ktorý sa v tele biologicky odbúrava. Jeho väčšiu časť tvorí voda a malé percento kyseliny hyaluronovej,“ hovorí MUDr. Alexandra Novotná, PhD. z kliniky Esthetic, kde sa tento historicky prvý zákrok nedávno uskutočnil. „Najväčšou výhodou je, že umožňuje zväčšiť prsník bez operácie. Zákrok je ambulantný, bezbolestný bez nutnosti práceneschopnosti,“ dodáva lekárka.

Prvú operáciu uskutočnil na klinike Esthetic poľský školiaci chirurg Dr. Lubomir Lembas PhD. Za sebou už má vyše 250 zákrokov s kyselinou hyaluronovou. „Táto metóda má veľké pozitíva v tom, že na prsníku neostávajú jazvy,“ hovorí. Žena sa však nemôže nejaký čas opaľovať, aby miesto vpichu nezmenilo neskôr farbu. „Pokiaľ chce mať žena prsia čo najdlhšie veľké, nemala by sa pričasto slniť, saunovať a inak prehrievať telo. Kyselina sa potom rýchlejšie vstrebe a prsia sa stratia.“

Účinok Macrolane pretrváva asi 12 až 18 mesiacov. Viac ako polovica jeho objemu sa odbúra za jeden rok. Rýchlosť odbúravania závisí od vlastností organizmu, preto sa u niekoho odbúrava rýchlejšie a u niekoho pomalšie. Aplikáciu je vhodné zopakovať po jednom roku.

Zväčšenie o jedno až dve čísla

Môžeme predpokladať, že aj sami slovenskí chirurgovia uvítajú túto bezbolestnú metódu a budú presviedčať ženy, že je lepšia ako silikóny? „Nie každé prsia sú vhodné na techniku zväčšovania Macrolanom. Napríklad silikóny môžeme použiť prakticky u všetkých žien, no táto metodika je skôr pre prsia menšie, ľahko poklesnuté. Rieši to aj niektoré druhy asymetrii,“ hovorí MUDr. Novotná. Odporúča sa skôr ženám, ktoré sa obávajú veľkej operácie, ktorou je aj vloženie silikónových implantátov, čo sa ešte k tomu deje v celkovej anestézii. „Táto  technika je oveľa jednoduchšia na aplikáciu a takéto ženy si chcú vlastne vyskúšať, ako by vyzerali po zväčšení silikónmi. My im prsia zdvihneme o jedno či dve čísla. Žena môže rozmýšľať, aký má z nich pocit, ako sa s nimi cíti.“ Do budúcna sa môže aj vďaka Macrolanu pacientka vlastne rozhodnúť, či chce natrvalo zväčšenie prsníkov a do akej veľkosti. Mnohé ženy ale stále nepripúšťajú možnosť silikónových implantátov a volia radšej túto techniku pomocou kyseliny hyaluronovej. 

Pacientkám dokonca ani neprekáža, že sa budú musieť každé dva roky vracať na kliniku na doplnkové zväčšovanie, keďže sa Macrolane po čase do tela vstrebe. Nebudú prsia takýmto štýlom nadmerne zaťažované? „Vôbec nie, pokojne sa zákrok môže robiť aj do konca života,“ dopĺňa MUDr. Novotná. Samozrejme, prsník musí byť zdravý ako jeho majiteľka. Zákrok je jednoduchý, ľahko vykonateľný, materiál zdravie ženy nijako neohrozuje. Kyselinu hyaluronovú máme sami v tele ako prirodzenú súčasť. Jedinou nevýhodou je, že žena nemôže do dvoch rokov po aplikácii otehotnieť.

Lacnejšie ako implantáty

V prepočte vás aj samotný zákrok s Macrolanom vyjde oveľa menej, ako s implantátmi. Materiál je síce drahší ako silikóny, ale nepočíta sa do toho žiadne anestézia, čo je celkom drahá záležitosť. Macrolane vás teda v prepočte vychádza zhruba o 350 Eur menej ako silikóny.

Prsia pred a po zákroku

   

Spoveď pacientky: „Konečne mám vyplnenú podprsenku!“

Prvú operáciu Macrolanom absolvovala iba 36-ročná pacientka. Rešpektujeme jej želanie ostať v anonymite. Plná nadšenia nám porozprávala jej prvé dojmy.

Čo ste o zákroku predtým vedeli?
Čítala som raz v časopise, že sa touto metódou zväčšujú prsníky vo svete. Od známej som sa dozvedela, že to prišlo konečne aj na Slovensko.

Mali ste z niečoho obavu?
Bála som sa bolesti, ale dalo sa to zniesť. Nič nepríjemné som necítila. Iba slabý vpich a tlaky na prsiach počas zákroku. Ale všetko v rámci normy.

Počítate v budúcnosti so silikónmi?
Viem, že mi Macrolane nevydrží v prsiach stále, postupne sa to bude vstrebávať. Ale keď si človek zvykne, že má prsia trochu väčšie a postupne sa dajú do pôvodného stavu, budem určite nad silikónmi rozmýšľať. 

Aký to bol pocit, keď ste prvýkrát videli vaše nové prsia?
Radosť. Konečne si môžem dať normálnu podprsenku bez toho, aby bola vystužená. (Smiech.) Podprsenku, v ktorej som sem prišla mám už krásne vyplnenú. Prsia sú ešte na dotyk tuhé, ale to by malo prejsť.

Dokedy chcete zákrok tajiť? Určite na vás okolie uvidí zmenu.
Nerozprávala som o tom, pretože som nevedela, do čoho idem, aký bude výsledok. Ale asi nevydržím a doma to poviem. Zákrok asi dlho neutajím.

Autor článku: Klinika Esthetic, PR článok

Dátum zverejnenia: