Na Vianoce môžno variť zdravo aj chutne, odkázal minister Raši Slovákom

Vianočné sviatky by mali ľudia podľa ministra zdravotníctva Richarda Rašiho prežiť tak, aby po nich nevážili viac ako pred nimi. Ako dnes skonštatoval na tlačovej konferencii, kde sám pripravoval zdravé vianočné menu, je normálne, keď ľudia počas Štedrého večera zjedia všetky chody. V nasledujúcich dňoch však už šéf rezortu odporúča dbať na striedmosť, ako aj na pohyb na čerstvom vzduchu. Priblížil, že Slovákov počas sviatkov najčastejšie trápia problémy so žlčníkom či pankreasom. Tie sú väčšinou dôsledkom hojne prestretej sviatočnej tabule. Raši poznamenal, že lekára počas sviatkov vyhľadávajú ľudia aj pre problémy s rybími kostičkami, upozornil však, že väčšina problémov vyplýva práve zo stravovania.

"Štedrovečerná večera môže predstavovať aj stres pre organizmus, pokiaľ naše stravovacie zvyklosti počas ostatných dní sú iné," uviedla pre TASR odborníčka na výživu Iveta Trusková. Podotkla, že organizmus je pritom často vystresovaný už predvianočným zhonom. V prípade ťažkostí so žlčníkom či pankreasom po výdatnej večeri odporúča okamžite vyhľadať lekára a obmedziť príjem stravy. V prípade pocitu plného žalúdka radí prechádzku na čerstvom vzduchu či vypitie čaju na podporu trávenia.

Minister dnes ako zdravý variant štedrovečerného menu ponúkol vianočnú kapustnicu s rybou, vareného kapra so zemiakovým šalátom bez majonézy a zdravé banánové koláče z tmavej múky. Trusková objasnila, že pokiaľ sa kapustnica pripravuje bez údeného mäsa a klobásy, má výrazne nižšiu energetickú hodnotu. Je tiež ľahšie stráviteľná, keďže neobsahuje živočíšne tuky. Tým, ktorí si nevedia vianočný stôl predstaviť bez majonézového šalátu, radí nahradiť majonézu jogurtom. Chutná je tiež variácia so zálievkou. Nadváha a obezita trápia asi dve tretiny Slovákov. Percento dospelej populácie sa za posledné roky výrazne nemení, ale alarmujúco stúpa počet obéznych detí. Nadváhou v súčasnosti trpí na Slovensku už viac ako 12 percent detí a takmer sedem percent z nich je obéznych. Obezita pritom so sebou prináša nebezpečenstvo v podobe zvýšeného rizika ochorenia na cukrovku, kardiovaskulárneho ochorenia, skrátenia dĺžky života, zníženej pohyblivosti, ako aj v kvalite života.

Odborníci na výživu odporúčajú v rámci zdravého stravovania znížiť prívod živočíšnych tukov, ako aj podiel kuchynskej soli v strave na päť gramov na deň. Zdravá strava by mala byť založená na potravinách s vysokým obsahom sacharidov, ovocí, zelenine, na zemiakoch a strukovinách. Jesť odporúča štyri- až päťkrát denne, pričom by sme nemali vynechávať raňajky. K udržiavaniu optimálnej telesnej hmotnosti tiež patrí minimálne 30 minút fyzickej aktivity denne. V rámci vlaňajšieho rebríčka štátov OECD sa Slovensko počtom obéznych ľudí umiestnilo na siedmom mieste, za krajinami ako USA, Veľká Británia, Austrália a Mexiko. Najštíhlejší ľudia sú naopak v Kórei, Japonsku, Francúzsku a Švajčiarsku.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: