Silvestrovské oslavy si nevyžiadali žiadne vážne zranenie

Oslavy príchodu Nového roka 2010 si nevyžiadali v Bratislave žiadne vážne zranenie. Pre TASR to uviedla hovorkyňa Fakultnej nemocnice s poliklinikou Bratislava Rút Geržová.

V nemocniciach evidovali 35 ľudí, ktorých buď priviezli opitých alebo si v súvislosti s oslavami spôsobili nejaké poranenie. V Ružinove ošetrovali muža, ktorému v ruke vybuchol pirát. Jeho zranenie si však nevyžiadalo hospitalizáciu. Tráviace ťažkosti lekári zaznamenali aj s prílišnou konzumáciou jedla a pomáhali tiež zranenému mužovi, ktorý v opitosti spadol a zranil si predkolenie.

Na pozorovaní v nemocnici na Kramároch zostal muž, ktorého zbili oslavujúci, keď sa snažil brániť svoju priateľku.

Výbuch pyrotechniky amputoval 40-ročnému mužovi ruku

O ľavú ruku po zápästie a niekoľko článkov prstov pravej ruky prišiel pri oslavách príchodu nového roka v Liptovskom Mikuláši 40-ročný muž. Hovorkyňa spoločnosti Falck Záchranná, a.s., Jana Hejjova pre TASR uviedla, že muža, ktorý si pri výbuchu presne neurčenej pyrotechniky poranil okolo polnoci aj oko, previezli záchranári do nemocnice v Liptovskom Mikuláši.

Filipíny: Stovky ľudí utrpeli zranenia v dôsledku petárd a ohňostrojov

Stovky Filipíncov utrpeli zranenia v dôsledku výbuchov petárd a oslavných sálv napriek odstrašujúcej kampani zo strany vlády, v rámci ktorej lekári v televízii zverejnili chirurgické zákroky, aby varovali oslavujúcich príchod Nového roka pred ohňostrojmi. Filipínske ministerstvo zdravotníctva uviedlo, že doposiaľ utrpelo zranenia 230 ľudí a tento počet s najväčšou pravdepodobnosťou ešte stúpne po polnoci, keď sa Filipínci rozlúčia so starým rokom, plným prírodných katastrof a politického násilia. Viac ako 50 nemocníc v krajine je v stave najvyššej pohotovosti a ordinácie sú plné traumatológov v očakávaní prílevu zranených oslavujúcich. "Sme pripravení na najhoršie," povedal filipínsky minister zdravotníctva Francisco Duque.

Minister varoval Rusov: Nepripíjajte si na Nový rok v saunách!

Rusko vyzvalo ľudí oslavujúcich večer príchod Nového roka v saunách, aby otvorili fľaše šampanského, až keď opustia parné kúpele - inak by to mohlo byť pre nich osudné. "Chcem dať nasledovnú radu: pite alkohol mimo sauny, a nie, kým ste v nej," uviedol na Silvestra ruský minister pre mimoriadne situácie Sergej Šojgu, ktorého citovala tlačová agentúra Interfax. "Možno to znie smiešne... Ale v saunách zomiera veľa ľudí," dodal minister. Rusi sú nadšencami saunovania. V drevom obložených búdach často popíjajú pivo alebo vodku a na Silvestra si v tisíckach parných miestností a kúpeľov po celej krajine robia oslavy sprevádzané nadmernou konzumáciou alkoholu.

India: Stovky robotníkov sa otrávili jedlom na novoročnej párty

Takmer 600 robotníkov továrne na oblečenie v juhoindickom meste Bengalúru sa otrávilo jedlom na novoročnej párty. Informovali o tom dnes indické médiá. Po piatkovej oslave museli hospitalizovať stovky zamestnancov závodu Page Industries, ktorí sa sťažovali na nevoľnosť, zvracanie, hnačky a závraty a stále sa objavujú nové prípady. U približne 20 percent robotníkov sa prejavujú príznaky akútneho zápalu žalúdka a tenkého čreva, ostatní podľa lekárov podľahli masovej panike. Zdravotnícke úrady štátu Karnátaka začali vyšetrovanie prípadu s podozrením na otravu potravinami. Miestna polícia preveruje firmu, ktorá dodala jedlo na novoročný večierok továrne, vyrábajúcej spodnú bielizeň, pyžamá a ponožky v americkej licencii Jockey.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: