Vo Zvolene zbierajú podpisy proti zrušeniu geriatrického oddelenia NsP

Podpisy pod petíciu proti zrušeniu geriatrického oddelenia Nemocnice s poliklinikou (NsP) Vaše zdravie vo Zvolene začali v týchto dňoch zbierať jej iniciátori na niekoľkých miestach v meste. Oddelenie, pomáhajúce dôchodcom prevažne v problémoch, ktoré súvisia s ich vekom, sa má údajne zrušiť k 1. februáru 2010.

"Jedno poschodie v trojpodlažnej budove už nefunguje od 1. decembra 2009," povedala TASR zamestnankyňa oddelenia, ktorá stála pri stolíku s petičnými hárkami pri zvolenskom Priore. "Zrušené má však byť celé oddelenie spolu so 65 lôžkami," dodala. O prácu by mala prísť aj časť z asi 44 zamestnancov. Dôvodom má byť neposkytovanie platieb za úkony zo strany poisťovní.

K zrušeniu oddelenia sa riaditeľ nemocnice Erik Valovič dnes pre TASR nechcel vyjadriť. "Informácie zverejníme na tlačovej konferencii na budúci týždeň," uviedol. Ako ale dodal, nemocnica vykazuje na tento druh poskytovania zdravotníckej starostlivosti značný výpadok v platbách. Vedenie nemocnice sa podľa neho dnes ale aj v najbližších dňoch snaží ešte o platbách rokovať s poisťovňami. "Za súčasných podmienok nie sme schopní poskytovať tento druh starostlivosti," uzavrel.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: