Radnica Los Angeles schválila plán na zatvorenie väčšiny lekární s marihuanou

Mestská rada kalifornského mesta Los Angeles konečne schválila nariadenie, vďaka ktorému sa zatvoria stovky lekární-obchodov, kde vydávajú marihuanu na lekárske účely.

Dnešné hlasovanie v pomere deväť ku trom ukončilo mesiace sa ťahajúcu debatu o tom, ako zamedziť takzvanému "zelenému opojeniu", ktoré zachvátilo väčšinu Kalifornie. Nariadenie obmedzí množstvo kliník, ambulantných oddelení nemocníc a lekární s výdajom lekárskej marihuany v meste na 70. Rozhodnutie takisto vyžaduje, aby sa takéto zariadenia nachádzali vo vzdialenosti najmenej 305 metrov od škôl, parkov a ďalších miest verejného zhromažďovania.

Aby mohlo nariadenie vstúpiť do platnosti, ešte ho musí schváliť starosta mesta Antonio Villaraigosa. Počet lekárskych zariadení poskytujúcich marihuanu sa za ostatných päť rokov rozrástol zo štyroch až na 1000, keďže mestská radnica viedla dlhý zápas o prijatie nariadenia. Predstavitelia mesta sú presvedčení, že bude trvať najmenej 45 dní, kým budú môcť vymáhať uplatňovanie nových pravidiel.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: