Výťažok z primátorského punču využije aj DFN v Košiciach

Rekordných 13.585 eur vyniesol predaj Primátorského punču počas Košických Vianoc 2009. Výťažok bude podľa rozhodnutia primátora mesta rozdelený trom subjektom, medzi ktorými je aj Detská fakultná nemocnica (DFN) v Košiciach.

„S veľkou vďakou sme prijali rozhodnutie primátora Košíc, pána Františka Knapíka darovať finančné prostriedky z predaja Primátorského punču aj na zlepšenie zdravotnej starostlivosti o choré deti. Pridelené prostriedky využijeme na zakúpenie prístrojovej techniky pre II. Kliniku detí a dorastu a vybavenie Detského centra prof. Th. Hellbrüggeho, ktoré je vysunutým pracoviskom našej nemocnice,“ uviedla riaditeľka DFN Ingrid Urbančíková. Symbolický šek na sumu 5435,49 eura prevezme 31. januára počas charitatívneho koncertu Otvorené srdce v Historickej radnici. Podľa informácií z Magistrátu mesta Košice suma z predaja punču bude rozdelená v pomere 30 percent pre Vysokošpecializovaný odborný ústav geriatrický sv. Lukáša, 30 percent pre neziskovú organizáciu OÁZA - nádej pre nový život a 40 percent z výťažku dostane DFN Košice. „Ďakujem všetkým Košičanom i návštevníkom nášho mesta za každý jeden cent, ktorým prispeli. Vo vzácnom sviatočnom období, keď ľudia ešte citlivejšie vnímajú potrebu vzájomnej pomoci, som rád, že vďaka štedrosti ľudí môže pomôcť aj mesto," uviedol košický primátor František Knapík, ktorý „svoj" punč ponúkal Košičanom spolu s prezidentom U. S. Steel Georgom Babcokom v prvý deň predaja.

II. Klinika detí a dorastu DFN Košice je zameraná na diagnostiku a liečbu ochorení detského veku od novorodeneckého obdobia až po dorastový vek, predovšetkým na detskú gastroenterológiu, diabetológiu a endokrinológiu, na neinvazívnu kardiológiu, na vrodené chyby metabolizmu a sociálnu pediatriu. Ako pre TASR potvrdila hovorkyňa DFN Viera Horniaková, z výťažku budú zakúpené dve infúzne pumpy a injekčný dávkovač.

Detské centrum prof. Th. Hellbrüggeho poskytuje komplexnú ambulantnú a stacionárnu starostlivosť deťom s poruchami vývinu a s rôznym typom postihnutia. Počas 13 rokov svojej existencie poskytlo služby takmer desiatim tisícom detí z Košíc a košického regiónu. „V dennom stacionári sa multidisciplinárny tím odborníkov venuje deťom od troch do siedmich rokov, pričom ich denný režim zahŕňa aj popoludňajší odpočinok. Doteraz musia spať na starých, vyše 30-ročných drevených ležadlách. Vďaka venovaným prostriedkom bude možné pre deti kúpiť nové antialergické, skladovateľné postieľky,“ doplnila Horniaková.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: