Akú pomoc zvoliť v klimaktériu?

Akú pomoc zvoliť v klimaktériu?
Zdroj: bigstockphoto.com

Ak ste žena, ktorú trápia klimakterické ťažkosti (návaly tepla, návaly potu, depresie, závrate, poruchy koncentrácie, podráždenosť a iné), máte niekoľko možností, ako sa s nimi vyrovnať.

Dôležitá je správna životospráva. Mali by ste venovať svoj čas pohybu, najlepšie na čerstvom vzduchu, mať každodenne dostatok spánku, zdravú stravu a dostatok tekutín (najlepšie čistej vody). Dôležité, samozrejme, nielen počas klimaktéria je nepreťažovať organizmus nadmerným stresom.

Možno si poviete a čo ďalej? Veda vám s tým nepomôže? Samozrejme, že pomôže, ale je potrebné byť rozumnou a dobre informovaná. Lekárska veda vám ponúkne väčšinou dve možnosti. Prvou možnosťou je hormonálna substitučná terapia (HST) a druhou sú rôzne nehormonálne preparáty s prírodnými zložkami (extrakty z červenej ďateliny, sóje, ploštičníka, angeliky, včelie produkty).

Pri hormonálnej terapii sú isté obmedzenia, ktoré treba mať na zreteli. Hormonálnu terapiu nemôže podstúpiť každá žena, lebo sú u nich niektoré kontraindikácie, ktoré treba zvažovať.

O kontraindikáciách HST by vás mal informovať váš gynekológ.

Možno práve preto sú populárne tiež nehormonálne preparáty. Tieto preparáty zoženiete bežne v lekárňach. Lenže ak sa v ponuke nezorientujete, bude pre vás výber správneho preparátu ťažký,  keďže ponuka je pestrá.

Podľa čoho si teda vybrať?

Samozrejme  podľa zloženia jednotlivých preparátov a ich ceny. Nie vždy získate za svoje financie adekvátnu protihodnotu. Ktorý preparát si teda zvoliť? Poraďte sa napríklad so svojou kamarátkou, ktorá ich už možno vyskúšala viacero a môže preto hodnotiť, alebo vám poradia i priamo v lekárni. Ak chcete radu, použite preparát so včelími produktmi.

A prečo práve včelie produkty?

Lebo včelia materská kašička v kombinácii s kvetovým a fermentovaným peľom obsahuje: Vitamíny A, B1 až B6, B12, C, niacín, enzým, 18 rôznych aminokyselín, minerálne látky, stopové prvky – Ca, K ,Mg, Cu, P, Fe, Mn, Zn, Co, S a Si. Peľ tiež ďalej obsahuje mastné kyseliny. Látky obsiahnuté v týchto včelích produktoch priaznivo pôsobia okrem iného pri depresiách, obnovujú duševnú rovnováhu, udržujú vysokú obranyschopnosť imunitného systému a vyvolávajú pocit spokojnosti a chuť do života.

V lekárňach je niekoľko preparátov s včelími produktmi. Medzi najznámejšie doplnky stravy patrí Sarpis (včelia materská kašička, kvetový a fermentovaný peľ, koenzym Q10, beta- karotén, vitamíny C a E, železo, selén a iné) alebo Sarapis sója (včelia materská kašička, kvetový a fermentovaný peľ, extrakt zo sóje, extrakt z červenej ďateliny, vitamín C, železo a iné).

V nasledujúcich týždňoch sa v lekárňach objavia tiež dve novinky so včelími produktmi. Sarapis Mensis, ktorý je určený dievčatám a ženám, ktoré trápi nepravidelná a bolestivá menštruácia. Je určený najmä ženám, ktoré pri týchto ťažkostiach nechcú alebo zo zdravotných dôvodov nemôžu užívať hormóny. Druhou novinkou je Sapapis pre Mužov. Preparát je určený mužom vo veku od 40 rokov. Napomáha pri tzv. mužskom prechode – andropauze. Aj muži môžu mať svoj prechod, preto je dôležité, aby muži vedeli, že existuje prípravok, ktorý im môže pomôcť.

   


Takže sa nedajte premôcť ťažkosťami, ktoré vás trápia, veď je tu šanca.

Preparáty nemajú vedľajšie nepriaznivé účinky a je možné ich užívať súčasne s liekmi.
Na opatrnosť by mali dbať osoby alergické na včelie produkty.
Sarapis, Sarapis Soja a sú registrované ako tzv. doplnky stravy a sú voľne dostupné v lekárňach.

 

Svoje otázky môžete tiež diskrétne posielať na e-mail: poradna@vegall.cz .

Internetová stránka: www.vegall.sk

 

Autor článku: PR článok

Dátum zverejnenia: