Nemocnica v Rimavskej Sobote využije 2 milióny eur na rozvoj kardiológie

Všeobecná nemocnica v Rimavskej Sobote získala z operačného programu Zdravotníctvo od Ministerstva zdravotníctva SR sumu 2 milióny eur, ktorú využije na komplexnú modernizáciu ambulantnej starostlivosti. Úspešný projekt nemocnice je zameraný na rozvoj kardiológie.

"V našom regióne stúpa počet infarktov a ochorení srdca. Pacienti doteraz museli za odbornými vyšetreniami cestovať až do Banskej Bystrice. Teraz ich budeme môcť zrealizovať už aj u nás," oznámila TASR námestníčka riaditeľa nemocnice pre rozvoj Mária Voleková. Do konca roka sa rozšíria pracoviská kardiológie v budove interného pavilónu a zakúpi sa moderná technika. "Budeme mať novú počítačovú tomografiu, C rameno na röntgenologické vyšetrenia či Holterov monitorovací systém," priblížila Voleková. Nemocnica prijme aj nový personál, prácu na oddeleniach nájde desať zdravotníkov. Rozšírenie vyšetrení sa dotkne aj ostatných pracovísk, ktoré s kardiológiou súvisia, zlepší sa diagnostika a liečba.

Nemocnica v súčasnosti pripravuje druhý projekt, ktorý by vyriešil dostavbu a obnovu B pavilónu. "Budova bola postavená ešte v 30. rokoch a je v zlom stave. Dokončením výstavby budovy, v ktorej je chirurgia, bude vynovená celá naša nemocnica," zakončila námestníčka.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: