Čaj - jeho druhy a spôsob prípravy

Čaj je komunikatívny nápoj. Na jeho konzumáciu si človek musí pripraviť atmosféru a čaj sa mu odvďačí tým, že má celý deň krajší. Pre TASR to uviedol odborník na čaje Andrej Jankuliak.

Každý človek si podľa neho nájde svoj obľúbený druh čaju. Ráno je vhodné povzbudiť organizmus čiernym čajom a počas dňa odporúča piť rôzne druhy zelených čajov. Názory na množstvo skonzumovaného nápoja sa rôznia, závisia od druhu čaju, ale odborník odporúča najviac dva litre tohto nápoja denne.

"Až 95 percent čaju sa pije vo forme nálevových vrecúšok. Ľudia konzumujú ovocné čaje, ktoré vlastne čajmi nie sú. Len päť percent čajov tvoria voľne sypané čaje, ktoré uprednostňujú ozajstní milovníci čaju," konkretizoval Jankuliak. Hoci je pre dnešného zaneprázdneného človeka používanie vrecúškových čajov a ich spôsob prípravy najjednoduchší, neponúka všetky pôžitky, ktoré tento čaj poskytuje, ako napríklad vychutnanie chute a vône nápoja, rituál prípravy a prežitie času odpočinku a meditácie pri jeho konzumácii. Najbežnejším spôsobom prípravy čaju je jeho zaliatie horúcou vodou a 3-5-minútové lúhovanie. Jankuliak pri príprave čaju uprednostňuje sklenú ohňovzdornú nádobu s primeraným množstvom sypaného čaju. Zelený čaj zalieva vodou po prevarení odstátou na 70-80 stupňov Celzia, čaj lúhuje 3-4 minúty a cez sitko prelieva do keramickej nádoby, ktorá drží dobre teplo. "Po zaliatí je čaj voňavý, ale ak ho po dlhšej dobe neprelejeme cez sitko do inej nádoby, začnú sa do nápoja lúhovať triesloviny. Takto vylúhovaný čaj má horkastú chuť, ktorú napríklad pri pití nápoja preferujú v Poľsku," spresnil.

Každá krajina, ktorá pestuje čaje, má svoje produkty, na ktoré je hrdá. "S chuťami čajov jednotlivých krajín je to ako s vínom. Odlišujú sa vôňou, farbou, chuťou, tým ako oslovia konzumenta, dokonca aj účinkami," uviedol Jankuliak, pričom spresnil, že niektoré čaje sú vďaka odbúravaniu tukových buniek napríklad vhodné na udržiavanie štíhlej línie, niektoré majú povzbudivé, iné relaxačné účinky a niektoré druhy čajov priamo ovplyvňujú rôzne zdravotné ťažkosti. Druhy čaju sa rozlišujú podľa rôznych kritérií, v praxi najmä podľa toho, z ktorej oblasti čaj pochádza a akým spôsobom bol spracovaný. Medzi najväčších producentov patria Čína, India, Cejlón, Japonsko, v poslednom čase aj Vietnam, Keňa, Tanzánia, Taiwan a Indonézia. Najviac druhov čaju má Čína, ktorá sa na jeho celosvetovom vývoze podieľa 18 %.

Podľa spôsobu spracovania rozlišujeme štyri druhy čajov - biely, zelený, polozelený a čierny. V Číne však rozoznávajú viac druhov čajov - biely, zelený, oolong, čierny, červený, žltý a kvetinový. Biely čaj je zložený z lístkov, ktoré sa zbierajú ešte pred rozvinutím a veľmi pomaly sa sušia na priamom slnku. Vďaka tomu, že sa ďalej neupravujú, zostáva po príprave svetlý, takmer bezfarebný. Pri spracovaní zeleného čaju tiež nedochádza k fermentácii, ktorá mení farbu čajových lístkov. Má zachovaný vysoký obsah vitamínov a minerálnych látok a jeho konzumácia priaznivo pôsobí na organizmus. "Odborné pramene tvrdia, že zelené čaje majú v porovnaní s čajom čiernym približne desaťnásobne vyšší obsah vitamínov," spresnil Jankuliak.

Medzistupeň medzi zeleným a čiernym čajom tvoria polofermentované, čaje, tzv. oolongy, ktoré mávajú zväčša vďaka pridaným kvetom intenzívnu a sladkú chuť. Proces fermentácie čajových lístkov je prerušený preto, aby ich vnútorná časť zostala zelená.Hoci fermentizácia v čajových lístkoch spôsobuje stratu vitamínov a minerálnych látok, na druhej strane upravuje chuťové vlastnosti čaju. "Čierny čaj vďačí za svoju farbu fermentácii, v dôsledku ktorej získavajú čajové lístky červenú až tmavohnedú farbu," vysvetlil Jankuliak. Ovocné čaje nie sú podľa čajomila čajmi v pravom slova zmysle, pretože ide o zmes rôznych ovocných zložiek, napr. jabĺk, hrozienok, šípok a podobne, ktoré sa sušia a aromatizujú. Účinky čaju nie sú všeobecne také rýchle ako účinky kávy, ale trvajú dlhšie. Kvôli najsilnejším a najtrvácnejším povzbudivým účinkom by sa biely čaj nemal piť večer. "Je to čaj študentov, ktorí potrebujú zmaturovať a v noci musia byť aktívni," uviedol Jankuliak.

Čaj obsahuje viac ako sto chemických látok, najmä triesloviny, ktoré majú priaznivé účinky na srdcovo-cievny a tráviaci systém organizmu. "Priaznivé pôsobenie čajového nápoja na organizmus je však oveľa mnohostrannejšie," uzavrel odborník.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: