Obamovci sa pustili do boja s detskou obezitou

Obamovci sa pustili do boja s detskou obezitou
Zdroj: bigstockphoto.com

Prezident USA Barack Obama s manželkou Michelle sa dnes pustili do boja s rozšírenou detskou obezitou a nadváhou, ktorou trpí takmer tretina amerických detí.

 "Stanovil som si cieľ vyriešiť problém detskej obezity v priebehu jednej generácie tak, aby dnes narodené deti mohli dosiahnuť dospelosť so zdravou váhou," uviedol šéf Bieleho domu pri zverejnení iniciatívy. Prezident podpísal nariadenie, ktorým vytvoril pracovnú skupinu zloženú z ministrov vnútra, zdravotníctva, školstva a ďalších členov kabinetu. Skupina má do 90 dní vypracovať komplexný medzirezortný plán boja proti obezite.

Podľa Obamu ide o jeden z najakútnejších zdravotných problémov, ktorý môže v budúcnosti stáť amerických daňových poplatníkov miliardy dolárov. Vedením národnej osvetovej kampane poveril prezident svoju manželku Michelle. Jej úlohou bude získavať podporu rodičov, detí a osobností z rôznych oblastí verejného života, vrátane neziskového a súkromného sektora. Obamovci chcú riešiť problém zlepšením koordinácie práce jednotlivých vládnych agentúr, ako aj spoluprácou s rodičmi a miestnymi komunitami pri zlepšovaní stravovacích a pohybových návykov a celkového životného štýlu amerických detí.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: