Koncert matičiarov potešil malých pacientov onkológie DFN v Košiciach

Pre malých pacientov oddelenia onkológie Detskej fakultnej nemocnice (DFN) v Košiciach zorganizoval Národný Inštitút slovenského jazyka a literatúry Matice slovenskej koncert spojený s odovzdávaním darčekov. Sladkosti a rôzne knižné publikácie urobili deťom radosť.

 

„Organizujeme už druhý ročník koncertu pre najmenších onkologických pacientov. Orchester ľudových nástrojov zo Spojenej školy na Exnárovej ulici v Košiciach, folklórna skupina Hornád, spevácka skupina Matičiarky či deti zo základných škôl s divadelným a speváckym vystúpením nezaváhali ani na chvíľu, keď sme ich požiadali, aby tu vystúpili,“ povedal František Mrva z Matice slovenskej. Podľa neho sú takéto aktivity prirodzené pre každého, kto má dobré srdce a môže nejakým spôsobom pomôcť tým, ktorí to potrebujú.

 

„Naše deti sú zvyknuté na špičkovú starostlivosť lekárov a sestier. Často sa tu však nudia a takéto vystúpenia by sme privítali aj častejšie,“ prezradila pre TASR mamička jedného z pacientov oddelenia. Podľa primárky oddelenia Iriny Oravkinovej je takáto forma odpútania detí od bežných starostí tiež veľmi vhodná. „Chodievajú sem napríklad aj klauni s červenými nosmi. Tí sú už pre našich pacientov kamarátmi. Akcie Matice slovenskej vnímam takisto veľmi pozitívne,“ prezradila Oravkinová.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: