Britský reportér sa priznal k zabitiu milenca zomierajúceho na AIDS

Dlhoročný britský televízny reportér Ray Gosling sa vo vysielaní televízie BBC priznal k tomu, že pred rokmi vankúšom zadusil svojho milenca, ktorý zomieral na AIDS.

Polícia dnes oznámila, že vyšetrí tvrdenie 70-ročného reportéra, ktoré je prekvapujúcim príspevkom k diskusii o eutanázii v Británii. V Británii je asistovaná samovražda trestným činom, za ktorý vinníkovi hrozí až 14 rokov väzenia. Dočasné smernice prokuratúry zo septembra minulého roka však stanovujú poľahčujúce a priťažujúce okolnosti v jednotlivých prípadoch. Gosling pre BBC povedal, že spolu s anonymným mužom sa dohodli, že ho zadusí, aby ho ušetril bolesti. "Kedysi som niekoho zabil... Bol to mladý chlapík, bol mojím milencom a dostal AIDS," priznal sa reportér. "Mal strašné bolesti. Povedal som lekárovi, 'Nechajte ma na chvíľu', a on odišiel. Vzal som vankúš a dusil ho, pokým nebol mŕtvy."

Reportér neprezradil, kde ani kedy k incidentu došlo. Je však presvedčený, že sa rozhodol správne, a svoje rozhodnutie neľutuje. "Keď niekoho milujete, je ťažké vidieť ich trpieť," povedal v dokumente o smrti a zomieraní, odvysielanom v pondelok večer. BBC oznámila, že bude plne spolupracovať s políciou.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: