M. Sabolová navrhne pre záchrankový tender poslanecký prieskum

Podpredsedníčka parlamentného výboru pre zdravotníctvo Mária Sabolová (KDH) na budúcotýždňovom zasadnutí výboru navrhne poslanecký prieskum na ministerstve zdravotníctva v súvislosti so všetkými troma kolami tendra na licencie pre záchranky. Rezort už začiatkom mesiaca avizoval, že s prieskumom nemá problém. Ako však Sabolová poznamenala pre TASR, nevie, či sa opozícii poradí jeho realizáciu presadiť. V prípade, že výbor prieskum odmietne, Sabolová je odhodlaná navštíviť ministerstvo aj sama ako poslankyňa.

Nové prerozdelenie licencií na prevádzkovanie staníc pozemnej záchrannej zdravotnej služby sprevádzala kritika opozície, ako aj niektorých poskytovateľov ZZS. Opoziční zákonodarcovia pre prvé kolo tendra už realizovali na ministerstve zdravotníctva poslanecký prieskum. Členovia Asociácie poskytovateľov záchrannej zdravotnej služby zároveň v reakcii na stratu staníc podali žaloby, ktorými sa domáhajú zrušenia rozhodnutí ministerstva. Pristavením niekoľkých sanitiek na parkovisko oproti budove Národnej rady SR, ako aj pred ministerstvo zdravotníctva chceli tiež niektorí členovia asociácie poukázať na "nezákonnosť" tendra.

Pred začiatkom prvého kola záchrankového tendra bolo na Slovensku 264 ambulancií ZZS, pričom po skončení všetkých troch by malo byť na Slovensku celkove 270 staníc. Najviac bodov získala spoločnosť Falck Záchranná Košice spolu so Záchrannou dopravnou a zdravotníckou službou Bratislava a Záchrannou službou Košice.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: