ÚVZ SR chce pomôcť fajčiarom zbaviť sa zlozvyku aj prostredníctvom súťaže

Po dvoch rokoch sa súťaživí fajčiari môžu opäť pokúsiť prestať fajčiť a vyhrať zato zaujímavé ceny. Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR totiž pripravuje ďalší ročník súťaže Prestaň a Vyhraj, ktorá je určená práve fajčiarom s cieľom pokúsiť sa prestať fajčiť a urobiť tak niečo pre svoje zdravie seba, ale aj svojej rodiny.

Súťaž organizuje od roku 1994 Národný úrad verejného zdravotníctva vo Fínsku v spolupráci so Svetovou zdravotníckou organizáciou. Pomocou tejto súťaže si na Slovensku úplne odvyklo od fajčenia viac ako 30 percent súťažiacich. V roku 2008 sa do celosvetovej súťaže Prestaň a Vyhraj zapojilo vyše 700.000 ľudí z viac ako 100 krajín sveta. Motiváciou k prihlasovaniu do súťaže okrem zdravotného prospechu je i možnosť získať zaujímavé a hodnotné ceny. Medzi dôležité motivačné nástroje patrí podľa ÚVZ SR aj udeľovanie cien pre vyžrebovaných účastníkov, ktorí počas jedného mesiaca prestali fajčiť.

Okrem základných podmienok, ako je vek najmenej 18 rokov či odovzdanie prihlášky do súťaže v termíne do 30. apríla 2010, hovoria pravidlá súťaže aj o tom, že účastník musí zanechať užívanie tabakových výrobkov v čase od 1. mája do 31. mája 2010. Informácie o súťaži sú aj na internetovej stránke ÚVZ SR.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: