Kúpele v Piešťanoch sa v lete otvoria detským pacientom

Špecializovaný liečebný program, orientovaný na detských klientov s chorobami pohybového ústrojenstva a neurologickými ochoreniami, pripravili Slovenské liečebné kúpele Piešťany a.s. (SLKP). Už v lete chcú prijať prvých malých pacientov vo veku od troch do pätnástich rokov s artritídou, vrodenými ortopedickými chybami, skoliózou, osteochondrózou či detskou mozgovou obrnou. Otvorené budú aj pre tých, ktorí potrebujú zlepšenie zdravotného stavu a pohyblivosti po operáciách a úrazoch. Informoval o tom dnes marketingový riaditeľ SLKP Hans Dieter Bergmann.

SLKP chcú týmto projektom nadviazať na tradíciu detského kúpeľníctva, ktorá bola prerušená zhruba pred rokom a pol, hoci mala viac ako päťdesiatročnú tradíciu. "Prvá detská liečebňa v Európe bola práve v Piešťanoch, začali sme s liečbou reumy, postupne sa priberali ďalšie diagnózy, na ktoré sme deti liečili," povedala zastupujúca lekárska riaditeľka SLKP Oľga Boldišová. Známy detský kúpeľný dom Zelený strom však prestal z viacerých, i finančných dôvodov, v októbri 2008 fungovať. Teraz chcú kúpele ponúknuť malým pacientom formu ambulantnej liečby. Bude na rozhodnutí rodičov, ako dlho budú chcieť so svojimi deťmi v kúpeľoch pobudnúť. Lekári však odporúčajú minimálne šesťdňový pobyt. "Optimálny je dvoj až trojtýždňový," dodala Boldišová.

Kúpele sú podľa slov manažérky Kúpeľnej polikliniky Sone Zábranskej na túto klientelu už pripravené. "Deti potrebujú špeciálnu starostlivosť, bude nutné pre nich zabezpečiť potrebnú kapacitu jednotlivých procedúr," uviedla Zábranská. Kúpele na základe rozhodnutia ošetrujúceho lekára poskytnú individuálnu kombináciu procedúr každému malému pacientovi. "Tri procedúry denne, od rehabilitačných cvičení, elektroliečby, sírneho bahenného zábalu, termálnej vody až po masáže," dodala Boldišová.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: