Do ambulancií prišlo v 11. týždni s chrípkou menej pacientov ako minulý

Chrípka potrápila uplynulý týždeň na Slovensku 4560 ľudí. Ide tak o pokles oproti predchádzajúcemu týždňu o 11 percent. Celkovo epidemiológovia zaznamenali 43.881 akútnych respiračných ochorení (ARO), ich počet je podľa Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR na podobnej úrovni ako v predchádzajúcom týždni.

Pre zvýšenú chorobnosť "prázdninovali" deti v štyroch predškolských zariadeniach (dve v Trenčianskom kraji a po jednom v Banskobystrickom a Košickom kraji) a v troch školských zariadeniach (po jednom v Prešovskom, Košickom a Trnavskom kraji). Epidemiológovia zaevidovali v tomto týždni štyri nové prípady ťažkých akútnych respiračných ochorení s pneumóniou (SARI). Od 3. novembra minulého roka, kedy sa toto monitorovanie začalo, až do 18. marca 2010 bolo hlásených 406 prípadov SARI. Ochorenia hlásili zo všetkých krajov. Virologicky bolo vyšetrených 404 prípadov. Z toho sa pandemický vírus A(H1N1) laboratórne potvrdil zatiaľ u 123 prípadov.

Počet prípadov úmrtia osôb, u ktorých bol izolovaný pandemický vírus A(H1N1) 2009, sa od minulého kalendárneho týždňa nezmenil. ÚVZ eviduje 54 takýchto úmrtí. Vyskytli sa v okresoch Bardejov (4), Košice (4), Trebišov (3), Veľký Krtíš (3), Lučenec (3), Poprad (3), Banská Bystrica (3), po dve úmrtia boli v okrese Rožňava, Prešov, Kežmarok, Michalovce, Nitra, Stará Ľubovňa, Trnava, Senica, Poltár a po jednom v okrese Prievidza, Dolný Kubín, Komárno, Topoľčany, Svidník, Bratislava, Šaľa, Vranov nad Topľou, Žilina, Rimavská Sobota, Levoča, Spišská Nová Ves a Levice.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: